Парашутисти Збройних сил України розповіли про встановлені національні рекорди

Парашутисти Збройних сил України розповіли про встановлені національні рекорди

Парашутисти Збройних сил України розповіли про встановлені національні рекорди
Фото надав Олександр Троценко

Парашутисти Збройних сил України встановили одразу два національних рекорди із парашутної акробатики. Обидва рекорди встановила команда рятувальників авіаційної служби Збройних сил України «Freedom» - розповів старший тренер команди Дмитро Обуховський.

Участь у встановлені національного рекорду брали парашутисти із різних областей, зокрема, Олександр Троценко, який служить у військовій частині на Львівщині.

Постановка денного рекорду
Постановка денного рекорду. Фото надав Олександр Троценко

Перший – це денний рекорд – створення великої формації із 9 парашутистів, другий – нічний, який виконали 6 парашутистів. Обидва рекорди встановили на Херсонщині. Висота стрибків - 3 тисячі метрів.

«Ми хотіли зробити це вночі, бо в Україні і тренери, і судді не пам’ятають, коли таке бачили. Це купольна акробатика, найважливіше тут – зробити пару, а далі, подає купол. Той, що верхній, бере за стропи ( петлю, ремінь, - ред.) і по стропах спускається вниз, захоплює ногами вільні кінці парашута і починає керувати. Керують всіма верхні, інші парашутисти підходять знизу, під кутом 70 градусів», - розповідає про техніку виконання учасник команди Олександр Троценко.

29 травня поставили денний рекорд за участі 9 людей, а 1 червня – за участі 6 людей, але нічний рекорд. Ці рекорди зареєстрували.

"Із кінця квітня ми займалися у своїх регіонах, а пізніше зібралися усі разом, на Херсонщині, упродовж тижня ми почали інтенсивно готуватися, здебільшого виконували по два стрибки на добу", - каже Олександр Троценко.

Як розповів старший тренер команди Дмитро Обуховський, ці рекорди вперше зафіксовані за роки незалежності України.

"Усі учасники нашої команди – це військові, учасники АТО та миротворчих місій. Нам доводилося не лише рятувати своїх та чужих, а й - евакуйовувати мертвих. Цим рекордом ми хотіли показати, що ми не лише вузькоспеціалізовані військові. Наш досвід дозволяє брати участь і у таких спортивних заходах на Славу Україні", - сказав Дмитро Обуховський.

Учасники постановки денного рекорду та судді
Учасники постановки денного рекорду та судді. Фото надав Олександр Троценко

Наймолодшому учаснику команди 38 років, найстаршому - 53. Військові пишаються своїм рекордом.

"Що таке рекорд? Це щось довести, кинути виклик. Це рекорд України, виходить Україна заявляє про себе, що ми вільна нація, спробуйте нас перемогти!", - додає Олександр Троценко.

За словами Олександра Троценка, в майбутньому команда хоче встановити рекорд Європи.

Читайте також Я не хочу писати про війну - колишній атовець про свою книжку

На початок