День молитовного єднання: що планують на Тернопільщині 24 лютого

День молитовного єднання: що планують на Тернопільщині 24 лютого

День молитовного єднання: що планують на Тернопільщині 24 лютого
Суспільне Тернопіль

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій звернулася до віруючих усіх конфесій України із закликом посту і молитви 24 лютого – річницю початку повномасштабної війни. Усі молитви матимуть головне прохання – за мир в Україні та припинення російської агресії.

За словами керівника пресслужби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Олега Харишина, у парафіях 24 лютого – алітургійний день. У храмах не буде традиційних літургій, проте молитимуться на спільній вервиці за мир, читатимуть Святе Письмо. До молитви долучитися можна буде онлайн. Також 24 лютого оголошено днем посту та милостині.

"У нашій церкві розпочнеться загальноцерковний молитовний марафон, який буде транслювати "Живе телебачення" УГКЦ. За ним можна слідкувати. Будуть прямі включення з різних єпархій. У Тернопільсько-Зборівській архиєпархії із благословення Митрополита Василія буде цілодобова молитва, за виключенням комендантської години. Особливою молитва буде за наших воїнів, які захищають Україну".

Керівник пресслужби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, отець Олег Харишин
Керівник пресслужби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, отець Олег Харишин. Суспільне Тернопіль

Молитися за мир будуть і в Православній церкві України з 24 по 26 лютого. У храмах протягом дня 24 лютого читатимуть псалтир. Щодо посту в цей день, то він рекомендований, але необов’язковий, – розповів митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор.

"В кожному храмі будуть богослужіння, молитва за Україну, за бійців, щоб Господь благословив їхню боротьбу і беріг від поранень та смерті. А також будуть заупокійні служби, поминання загиблих воїнів і цивільного населення. Протягом дня теж можна молитися самостійно. Крім молитов, які всі знають, "Отче наш" і "Богородице Діво", ще дуже хороша традиція буде читати 90-й псалом".

Митрополит Тернопільський і Кременецький ПЦУ Нестор
Митрополит Тернопільський і Кременецький ПЦУ Нестор. Суспільне Тернопіль

До цілодобової молитви 24 лютого доєднаються і громади євангельських церков Тернопільщини. Загальноцерковний піст євангельські церкви мають впродовж року. Про це розповів єпископ обласного об'єднання Української церкви християн віри євангельської Віталій Яцюк.

"Михайло Степанович Паночко, наш старший єпископ, він про це неодноразово говорив і звертався до церкви, щоб ми 24 лютого мали всеукраїнський піст і молитву. Ми звичайно всі це підтримали, але це є нашою практикою постійною. Кожної середи у нас піст і молитва за перемогу України, за військових, за те, про те, щоб вороги наші, які прийшли на нашу територію, мали страх, замішання, не мали успіху в своїй стратегії, а наші воїни були мужні, сміливі сильні і щоб Бог дав перемогу. Якщо говорити про саме 24 лютого, то у нас буде 3 дні служіння. В нас буде 24-го загальний піст і молитва у всіх церквах".

Єпископ обласного об'єднання Української церкви християн віри євангельської Віталій Яцюк
Єпископ обласного об'єднання Української церкви християн віри євангельської Віталій Яцюк. Суспільне Тернопіль

Читайте також

На початок