У столиці оголосили конкурс "Київська книга року". Як взяти участь

У столиці оголосили конкурс "Київська книга року". Як взяти участь

У столиці оголосили конкурс "Київська книга року". Як взяти участь
Фото: КМДА (ілюстративне)

У столиці оголошено конкурс на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії "Київська книга року" у 2023 році. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що ініціатором премії став Інститут політико-правових та релігійних досліджень. Нагороду ініціювали аби підтримати творчих діячів, авторів, видавництва, представників творчої спільноти. Оцінюватиметься, зокрема їхній внесок у популяризацію української книжки.

"На здобуття Премії висуваються оригінальні, змістовні книжкові видання, видані українською мовою протягом останніх трьох років в Україні на високому естетичному, художньому та поліграфічному рівні",— йдеться у повідомленні.

Для участі у відборі до Інституту політико-правових та релігійних досліджень в електронному вигляді необхідно надати:

  • заявку на висунення твору на здобуття Премії
  • видання у трьох примірниках або видання в електронному вигляді з підтвердженням його оприлюднення у форматі PDF
  • розширену анотація видання
  • творчу характеристика автора (співавторів) виданого твору
  • обґрунтування висунення видання на здобуття Премії.

Матеріали разом із заявкою потрібно відправити на електронну пошту [email protected], зазначивши тему повідомлення – Премія "Київська книга року". Оригінали документів разом із виданням у друкованому вигляді в 3-х примірниках надіслати на поштову адресу Інституту: 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 57/3.

Організатори премії зауважують, що прийом видань триватиме до 1 серпня 2023 року. Імена переможців оголосять 24 серпня.

Що відомо про мистецькі премії

У Києві вперше вручили премію "Чорний лотос" на підтримку української кіно-театральної спільноти. Нагородою відзначили митців та мисткинь, які були активними у 2022 році. Зокрема, випускали фільми та вистави, грали у них або захищали країну на полі бою чи волонтерили.

У 2023 році вперше за багато часу, у зв’язку з воєнним станом, не вручатимуть Літературну премію Василя Симоненка. Фінансування підтримки діяльності творчих спілок, зокрема і книговидання, торік не було. Так само й бюджетного забезпечення

18 січня відбувся другий тур конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2023 року. Переможців премії оголосять 9 березня, у день народження Тараса Шевченка.

Жанна Бичковська, артистка драми, яка зіграла у понад двадцяти виставах стала першою лавреаткою премії імені Олександра Храпаченка. Це молодіжна міська премія в галузі театрального мистецтва.

Берлінський міжнародний кінофестиваль у 2023 році пройде з 16 до 26 лютого. У програмі, зокрема, буде представлено кілька стрічок українських режисерів. У програмі Panorama Dokumente — документальний фільм "Залізні метелики". У програмі Generation Kplus (категорія для дітей та підлітків) — документальний короткометражний фільм "Прокидаючись у тиші".

Читайте також

"Видавництво Старого Лева" потрапило у шортлист найкращих дитячих видавництв світу від Болонського книжкового ярмарку

"Берлінале-2023": українські фільми у програмі, українки у команді журі та синьо-жовтий символ фестивалю

Італія передасть ППО, РФ призупиняє участь у договорі про озброєння. 364 день війни. Онлайн

На початок