У Києві вручили першу премію українського кіно та театру "Чорний лотос"

У Києві вручили першу премію українського кіно та театру "Чорний лотос"

У Києві вручили першу премію українського кіно та театру "Чорний лотос"
Український малий драматичний театр у Києві Фото: Wikipedia/Сергій Клименко

У Києві вперше вручили премію "Чорний лотос" на підтримку української кіно-театральної спільноти. Нагородою відзначили митців та мисткинь, які були активними у 2022 році. Зокрема, випускали фільми та вистави, грали у них або захищали країну на полі бою чи волонтерили. Про це повідомляє видання Moviegram.

Зазначається, що відзнаку започаткував продюсер Олексій Гладушевський у рамках культурної платформи "Культурний Двіж". Вона має об‘єднувати представників та представниць культури і організовувати неформальні зустрічі, де б вони могли планувати і формувати майбутні проєкти. Нагороду вручали в "Українському малому драматичному театрі".

"Премія не має конкурсу, а в кожній категорії є тільки лавреат. На думку організаторів, зараз важлива саме підтримка, а не конкуренція. Втім, після нашої перемоги, вони сподіваються, що "Чорний лотос" зможе вирости до великої події в українському кіно та театрі зі всіма компонентами професійної нагороди",— йдеться у повідомленні.

Перші премії отримали:

  • актор кіно – Дмитро Олійник ("Будинок Слово: нескінчений роман")
  • актор театру – Віталій Ажнов ("Калігула", "Кар’єра Артура Уі, яку можна було спинити")
  • акторка кіно – Анастасія Карпенко ("Як там Катя?")
  • акторка театру – Віталіна Біблів ("Білка, яка прожила сто років")
  • короткометражний фільм – "ГКЧП" (режисер – Аркадій Непіталюк)
  • документальний фільм – "Я не хотіла знімати кіно про війну" (режисерка – Надія Парфан)
  • режисер кіно – Тарас Томенко ("Будинок Слово: нескінчений роман", "Терікони")
  • режисер театру – Іван Уривський ("Калігула")
  • фільм – "Памфір" (режисер – Дмитро Сухолиткий-Собчук)
  • вистава – "Цар Едіп" (режисер Давід Петросян)

Спеціальні відзнаки були присвячені працівникам та працівницям кіно та театру, які зараз на фронті, а також – волонтерам і волонтеркам. Отримали їх військові: актори Володимир Ращук й Олександр Печериця, сценаристи Сергій Касторних й Олена Шацева, акторка та голова Благодійного фонду "Захист майбутнього" Алла Мартинюк. Цей же фонд до та під час події збирав донати на закупівлю автівок для транспортування поранених.

Що відомо про мистецькі премії

У 2023 році вперше за багато часу, у зв’язку з воєнним станом, не вручатимуть Літературну премію Василя Симоненка. Фінансування підтримки діяльності творчих спілок, зокрема і книговидання, торік не було. Так само й бюджетного забезпечення

18 січня відбувся другий тур конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2023 року. Переможців премії оголосять 9 березня, у день народження Тараса Шевченка.

Жанна Бичковська, артистка драми, яка зіграла у понад двадцяти виставах стала першою лавреаткою премії імені Олександра Храпаченка. Це молодіжна міська премія в галузі театрального мистецтва.

Члени Американської академії кіномистецтва, яка вручає премію "Оскар", оголосили короткі списки у 10 номінаціях. У категорію "Документальний повнометражний фільм" потрапила українська стрічка "Будинок зі скалок" (A House Made of Splinters).

Берлінський міжнародний кінофестиваль у 2023 році пройде з 16 до 26 лютого. У програмі, зокрема, буде представлено кілька стрічок українських режисерів. У програмі Panorama Dokumente — документальний фільм "Залізні метелики". У програмі Generation Kplus (категорія для дітей та підлітків) — документальний короткометражний фільм "Прокидаючись у тиші".

Читайте також

Керівник Межигірського притулку для лебедів отримав Першу Всеукраїнську зоозахисну премію

Романтична подорож потягом. У Києві курсуватиме експрес для закоханих

Україна долає наслідки ракетної атаки РФ, США не заперечуватимуть проти передачі ЗСУ винищувачів. 353 день війни. Онлайн

На початок