"Дуже особлива медаль". Тренер збірної України з лижної акробатики - про першу в історії нагороду на ЧС у команді

"Дуже особлива медаль". Тренер збірної України з лижної акробатики - про першу в історії нагороду на ЧС у команді

Ексклюзивно
"Дуже особлива медаль". Тренер збірної України з лижної акробатики - про першу в історії нагороду на ЧС у команді
Україна на подіумі ЧС-2023 з лижної акробатики у команді, фото: Енвер Аблаєв для Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар Енвера Аблаєва для Суспільне Спорт.

Збірна України з лижної акробатики розпочала виступ на чемпіонаті світу-2023 з першої в своїй історії медалі в командному старті. Україна у складі Анастасії Новосад, Олександра Окіпнюка та Дмитра Котовського фінішувала третьою у фіналі та здобула "бронзу" світової першості.

Українці не провели свій найкращий старт, адже у фіналі і Окіпнюк, і Котовський впали на приземленні. Водночас, ще до старту змагань вибула з боротьби Швейцарія - травми зазнала спортсменка під час тренувальних раундів. Також довелося проводити заміну збірній Канади, атлетка якої теж "забилася". За словами Енвера Аблаєва, це пов'язано зі складними погодними умовами в Грузії.

Читайте більше: Україна вперше в історії здобула медаль у командних змаганнях на чемпіонаті світу з лижної акробатики

Щодо медалі України, то як зазначив в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт тренер збірної Енвер Аблаєв, результатом у команді задоволені, але можна було виконати стрибки краще.

  • Про першу медаль та виступ України у командних змаганнях

"Є медаль і це дуже добре. Ми всі задоволені, але хлопці могли стрибнути набагато краще. Вони показували хороше виконання перед стартом, з приземленням було все дуже добре. Але впродовж тижня, що ми тут перебуваємо, умови були дуже важкі. Така ж ситуація була й у день старту: вітер постійно змінювався, то він був зустрічний, то дув у спину.

Стосовно [падіння] Олександра Окіпнюка, то йому трошечки не вистачило по швидкості, десь кілометр не добрав. У принципі, він стрибнув дуже добре, зробив правильний відхід, але через нестачу швидкості впав. Дмитро Котовський допустив помилку на відході: трохи зарано і зірвав відхід. Він тягнув як міг, але не зміг витягнути цей стрибок.

Таким чином ми опинились на третій позиції. Це спорт і тому той, хто допускає менше помилок знаходиться вище. Ми зробили їх більше за США та Китай, але менше за інші збірні.

Усе ж ми задоволені, бо це перша медаль чемпіонату світу в командних змаганнях для збірної України. Я бачу, що в нас ніколи так не буває, щоб ми раз і так легко одразу вийшли на золото. Ми йдемо потроху".

  • Про цінність цієї медалі
"Ця медаль дуже особлива і ми дуже хотіли взяти реванш за Олімпійські ігри і максимально готувалися до змагань. Звичайно, усі хотіли "золота" та й команда могла це зробити. Сталося те, що сталося. Хлопці припустилися помилок і тому ми треті".
  • Про відсутність Абраменка та рішення поставити Окіпнюка

"Те, що Сашко Абраменко не виступав, звичайно, для мене додало думок про те, кого ставити на фінал. Дуже багато думав та аналізував, і все ж вирішив поставити Олександра Окіпнюка. Можливо, якби молодь поставив, то вони змогли б стрибнути, але в них трохи слабша програма. Я дуже хотів, щоб наша команда виборола "золото". Тому зробив більше акцент на складність, бо в принципі, всі ці дні Окіпнюк показував дуже достойні стрибки.

Абраменко зараз знаходиться з нами. Він підтримує команду і дуже допомагає мені. Вони відчувають це і все склалося добре. Я попросив його, щоб він дивився за відходом. Його завдання одразу казати мені чи були зігнуті ноги у спортсмена, чи утримав руки, чи ні, а також інші подібні речі. Я одразу маю можливість передати далі цю інформацію".

  • Про особисті старти

"Зараз треба перепочити. У понеділок стрибатимуть ті, хто в командних стартах не стрибав. Тобто ми тренери відпрацюємо з ними, а хто виступив, то вже йдуть відпочивати".

  • Про вплив медалі на подальші плани на турнірі
"Завжди мало нагород. Хочеться більше й більше. Але ми для цього й працюємо".

Особисті старти на чемпіонаті світу відбудуться у вівторок-середу, 21-22 лютого. У вівторок - кваліфікаційні стрибки, у середу - фінали.

Що означає "бронза" України

  • Перша медаль України у командному турнірі на чемпіонатах світу.
  • Третя медаль загалом на чемпіонатах світу. У 2019 році срібним призером став Олександр Абраменко у чоловічому турнірі, тоді як у 2011-му Ольга Волкова здобула "бронзу".
  • На рівні Кубків світу та чемпіонатів світу це третя медаль України у командних стрибках з лижної акробатики. У сезоні 2021/22 українські лижні акробати здобули дві "бронзи" на етапах Кубка світу в Руці - у складі Анастасії Новосад, Дмитра Котовського та Олександра Абраменка.
На початок