Якщо сімейний лікар виїхав з Херсона, чи потрібно підписувати декларацію з новим

Якщо сімейний лікар виїхав з Херсона, чи потрібно підписувати декларацію з новим

Ексклюзивно
Якщо сімейний лікар виїхав з Херсона, чи потрібно підписувати декларацію з новим
Херсон. Пацієнти та медичні працівники в холі поліклініки, 21 лютого 2023 Фото: Суспільне Херсон

В одній з поліклінік Херсона кількість лікарів зменшилася втричі. Але тут надають такі ж послуги, як і до повномасштабного вторгнення. Якщо сімейний лікар виїхав, можна укласти декларацію з іншим фахівцем. Чи користуються херсонці цією послугою, дізнавались кореспонденти Суспільного.

Подружжя херсонців Білоножкіних стоять у черзі на прийом до терапевта. Тетяна розповідає, їх сімейна лікарка з міста виїхала, тому перш ніж потрапити на прийом, їм довелось підписувати декларацію з іншим спеціалістом.

"Наша сімейна лікарка виїхала. Ми прийшли з чоловіком на прийом до терапевта. Без переукладання декларації не приймають. Нам сказали, що треба перезаключити. Ми підписали. Тепер прийшли результати аналізів і сидимо на прийом до лікаря", розповідає Тетяна Білоножкіна.

медицина сюж
Херсон. Медичні працівники та пацієнти в холі лікарні, 21 лютого 2023 Фото: Суспільне Херсон

У поліклініці кількість лікарів зменшилась утричі, але заклад продовжує працювати у штатному режимі. Тут надають такі ж послуги, як і до повномасштабного вторгнення, тому навантаження на медиків збільшилось, розказує сімейна лікарка Любов Добровольська.

"Виїхало багато. Залишилося у нас в поліклініці 10 лікарів. Якщо раніше було їх 36, то зараз 10. Ми працюємо постійно, кожен день. У нас кожен день йде прийом. Заключаємо нові декларації. Не відмовляємо нікому. Ні пацієнтам із Снігурівки, ні пацієнтам з інших поліклінік, ні з "Таурта", ні з "Першої приватної", бо лікарі повиїжджали і нам треба якось допомагати людям. Направляємо на обслідування, до вузьких спеціалістів. Намагаємося надавати медичну допомогу", говорить сімейна лікарка.

Спеціально приходити і переукладати декларацію не потрібно. Робити це варто тільки тоді, коли є потреба. Кількість пацієнтів у сімейного лікаря не регламентується, тому укласти декларацію можна у будь-який час, пояснює виконувач обов'язки начальника міського управління охорони здоров‘я Ігор Осауленко.

"Всупереч тому, що мало спеціалістів, але вони є. Є і сімейними, але їх дуже-дуже мало і навантаження доволі велике. Водночас ніхто нікому не відмовляє в медичній допомозі", говорить Осауленко.

медицина сюж
Херсон. Пацієнти очікують на прийом до лікаря біля кабінетів, 21 лютого 2023 Фото: Суспільне Херсон

Переукласти декларацію у разі необхідності можна також, щоб отримувати ліки за програмою Доступні ліки.

Що відомо

  • У Херсоні поліклініка дитячої обласної лікарні запрацювала в онлайн режимі. У медзакладі є фахівці всіх спеціальностей, тому батьки дітей отримають необхідну консультацію.
  • Російські війська в ніч на 1 січня обстріляли дитячу лікарню у Херсоні. Одна людина загинула.

Читайте також

На деокупованій частині Херсонщини піротехніки розміновують інфраструктурні об’єкти, згодом — решту територій

Попри постійні обстріли військовими РФ, Херсонська обласна дитяча лікарня приймає пацієнтів як до війни

Правий берег Херсонщини — під постійними обстрілами РФ. Російські снаряди цілять у будинки та інфраструктуру.

На Херсонщині призначили коменданта області — голова ОВА Прокудін

Катівні на лівобережжі, обстріли Антонівки та призначення коменданта Херсонської області. 363 день війни: хроніка подій

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок