Сьогодні, 21 лютого, в Україні відзначають Міжнародний день рідної мови. Суспільне поспілкувалось з іноземцями, які вивчають українську мову, бо захотіли навчатись і жити в Україні.
Алекс Каса приїхав в Україну 6 років тому з Еквадору, щоб вивчати фінанси та інвестиції в Львівському університеті імені Івана Франка. Наразі він випускник магістратури. Розповідає, що українську мову вивчив на підготовчому факультеті. Також дуже допомогло спілкування поза навчанням.
"Дуже тяжко для мене було казати "подорожувати". Я сказав моїй подрузі, вона з Черкас, що мені тяжко, як сказати. А вона завжди: "Давай зі мною: по-до-ро-жу-ва-ти". І я кажу "подорожувати" завжди, кожного дня. І коли я запропонував гуляти, вона сказала давай повтори "подорожувати", потім було легко", — каже студент.
Під час коронавірусу і на початку війни Алекс навчався дистанційно.
"Я готував в Еквадорі вдома борщ. Смачна їжа з України, я вмію готувати. Я сумував, коли був в Еквадорі, сумував за їжею з України. Я спілкувався з друзями у відеочаті і сказав, що хочу їсти вареники, хочу їсти чанахи, хочу борщ, солянку, гречку теж. Я сказав, я хочу повернутись", — каже Алекс Каса.

Частина студентів-медиків другого курсу Львівського університету імені Данила Галицького навчається дистанційно. Ці студенти з Індії та Нігерії приїхали навчатись в Україну попри війну.
"Граматика українська є складною, але ми намагаємось вивчити", — каже студентка Снєга Ядав.

За словами викладачки Марти Дрогомирецької, на початку студентам складно вивчити звуки, які зазвичай не притаманні їхнім мовам.
"У моїй практиці були студенти з Лівану, які надзвичайно швидко опановували українську мову, через що? Через те, що вони не є замкнуті, вони не сидять в гуртожитку. Вони гуляють, відвідують кафе, зустрічаються з українськими студентами, тобто вони дуже швидко можна сказати, що без акценту розмовляли українською мовою, — каже Марта Дрогомирецька.

Потім студенти навчаються читати українською та опановують граматику.

Читайте також
"Є одна помилка": львів'янка Христина Гоянюк перемогла у радіодиктанті третій рік поспіль
Проєкт "СпівРозмова". У Львові навчають української мови, співаючи