МЗС Росії викликав американського посла через "агресію США"

МЗС Росії викликав американського посла через "агресію США"

МЗС Росії
МЗС Росії. Фото: AP

Послу США в Росії висловлено протест у зв'язку з розширенням залучення США до бойових дій на стороні Києва.

Як повідомляють російські ЗМІ, Росія вимагає від Вашингтона виведення військової техніки з України та пояснень щодо вибухів на газопроводах "Північний потік".

Вибухи на газопроводах "Північний потік-1" та "Північний потік-2"

  • 27 вересня 2022 року вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2", що, ймовірно, спричинило витік газу. Данське морське відомство встановило заборонену зону в радіусі 5 морських миль від газопроводу. У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.
  • Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що руйнування відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік - 2". В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо".
  • Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Читайте також

"Україну відірвали від Росії" — Путін вперше з квітня 2021 року виступив з посланням Федеральним зборам

США виділили Україні 460 млн доларів, Резніков прогнозує контрнаступ в наступні місяці. 363 день війни. Онлайн

Столтенберг розповів про розслідування вибухів на газогонах "Північний потік"

На початок