У Харкові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

У Харкові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

У Харкові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
Вшанування Героїв Небесної сотні у Харкові. 20 лютого 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

20 лютого у Харкові вшанували пам'ять загиблих під час Революції Гідності. На акцію прийшли учасники харківського Євромайдану, батько загиблого Небесної сотні Євгена Котляра Микола.

"Для нас це надзвичайний день. Сьогодні ми говоримо про Революцію Гідності в контексті російсько-української війни. Якщо візьмемо підручник історії чи документи, які показує Верховна Рада, там чітко написано, що російсько-українська війна почалася 20 лютого 2014 року", — сказав співорганізатор акції Володимир Чистилін.

У Харкові вшанували Героїв Небесної Сотні
Співорганізатор акції Володимир Чистилін. 20 лютого 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

"Це не дев'ять років, не рік війни, а навіть століття боротьби. Небесна Сотня у цьому історичному проміжку зіграла колосальну роль. Майдан, Революція Гідності й подальші події стали величезним етапом становлення української держави, в тому числі й нашого війська", — розповів співорганізатор акції.

У Харкові вшанували Героїв Небесної Сотні
Вшанування Героїв Небесної Сотні у Харкові. 20 лютого 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

"Якби ми, не дай боже, програли, то України б не було. Тоді формувалася українська армія. Багато майданівців пішли в АТО, багато пішли на фронт після повномасштабного вторгнення", — сказав Володимир.

У Харкові вшанували Героїв Небесної Сотні
Учасники акції вшанування Героїв Небесної Сотні. 20 лютого 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

Чистилін згадує, що перед початком повномасштабної війни на Алеї Слави кладовища №18 нараховували майже три ряди могил.

"За цей рік вже бачимо 18 рядів наших героїв. І вони щодня поповнюються. Причому це люди, яких ми добре знали і яких бачили біля пам'ятника Шевченка. Це вже сотні людей. Ми недавно ховали євромайданівця Геннадія Ковшика", — сказав Чистилін.

Микола Котляр — батько Героя Небесної Сотні Євгена Котляра наголосив, що 20 лютого — день масового розстрілу Героїв Небесної Сотні на вулиці Інститутській у Києві.

У Харкові вшанували Героїв Небесної Сотні
Батько Героя Небесної Сотні Микола Котляр. 20 лютого 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

"Вважаю, що Майдан — найбільш патріотична частина війська. Після подій 2014 року багато хто в тренувальних штанах та капцях, грубо кажучи, пішов на фронт добровольцем, дуже вмотивованим. Йшли захищати своє право на цивільне життя", — сказав батько Героя Небесної Сотні.

Що відомо

  • Наприкінці 2013 та на початку 2014 років Україну охопили масові протести, які отримали назву "Революція Гідності". Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року, внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
  • "Небесна Сотня" — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року.
  • Під час розстрілів на Майдані загинули троє жителів Харкова — Владислав Зубенко, Євген Котляр та Юрій Паращук.

Читайте також

"Поки не переможемо, зброї не покладемо": як євромайданівець з Харкова боронить Україну

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок