Релігійна громада парафії Святої Параскеви, що у селі Новий Корець на Рівненщині, 19 лютого вирішила змінити конфесійну приналежність з УПЦ (МП) на ПЦУ. Проголосувати за перехід парафіяни намагались ще тиждень тому, але тоді збори закінчились конфліктом.
Церква Святої Параскеви є однією з двох культових споруд у Новому Корці, обома ними користувались релігійні громади УПЦ з московським патріархатом.

Читайте також: "УПЦ продовжує бути частиною структури РПЦ": представник держслужби про висновки релігієзнавчої експертизи
Місцева жителька Людмила Долевич пояснює, чому бажає перейти з УПЦ (МП) до ПЦУ.
"Я не хочу спонсорувати Москву і не хочу йти молитися за Кирила, який наробив багато біди, наша Україна зазнала стільки всього через нього", — сказала парафіянка.

На збори прийшов і Корецький благочинний ПЦУ — отець Іван. За його словами, це не перша спроба проголосувати за перехід.
"Тиждень тому, 12 лютого, люди намагались організувати збори, щоб розв'язати це питання, але прибули священники московського патріархату і не дали культурно провести збори. Почалися сварки, штовханина і так далі. Сьогодні люди вирішили провести повторні збори", — розповів він.

За словами старости села Новий Корець, цього разу противники переходу на збори не прийшли. Не прийшов і нинішній настоятель храму — отець Олександр. Удень зборів Суспільне домовилось з ним за коментар, проте наступного дня він слухавки не підняв.

Під час зборів у Новому Корці зареєструвалося 183 людини, які одноголосно проголосували за перехід парафії Святої Параскеви в юрисдикцію Православної церкви України.
Що відомо
- Упродовж 2019-2023 років на Рівненщині змінили підлеглість у канонічних та організаційних питаннях й залишили лави УПЦ (МП) 89 релігійних громад. Про це йдеться у відповіді Суспільному від обласного управління культури. Там вказали, скільки переходів відбулось у кожному з районів.
- Українська православна церква (МП) досі підпорядкована Російській православній церкві, попри нову редакцію статуту і рішення Собору. Цей церковно-канонічний зв'язок довела релігієзнавча експертиза. Її провела Державна служба з етнополітики і свободи совісті й опублікувала висновки на своєму сайті. В УПЦ відреагували на це заявою, в якій назвали релігієзнавчу експертизу "незаконною, проведеною з порушенням законодавства та такою, що виходить за межі предмета свого дослідження".
Читайте також
- За тиждень — майже 70%: на Рівненщині зростає показник захворюваності на COVID-19
- У 35 громадах на Рівненщині порушували право на безкоштовне харчування дітей — прокуратура
- "У пріоритеті ті, хто хоче вчитися новому": експерт розповів про вакансії та ринок праці в Україні
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: