Рівно 12 місяців тому у ніч на 24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення й обстріляла українські міста. Крилаті ракети прилетіли і на Вінниччину: у Калинівку, Бохоники та Тульчин. Того ж дня в регіоні вперше оголосили повітряну тривогу. Журналісти Суспільного проілюстрували цей рік в цифрах та дізналися, яким він був для вінничан.
Підсумовуємо в цифрах
За рік жителі регіону почули звук сирени 550 разів. Якщо підсумувати усі повітряні тривоги, вони тривали 22 дні 8 годин та 40 хвилин, за даними сайту Мапа тривог України.
Деякі з них запам'яталися прильотами крилатих ракет та влучаннями дронів у регіоні. Загалом, за підрахунками Суспільного, із 24 лютого РФ завдала по Вінниччині 19 ракетних ударів. Також зафіксовано одне влучання дрона.

У Вінницькій ОВА кількість жертв та поранених не розголошують. Однак, за інформацією Гельсінської спілки з прав людини, від початку вторгнення внаслідок обстрілів регіону загинули щонайменше 37 людей. Поранення різного ступеню важкості отримали 227 людей.
Зокрема, найбільше втрат принесло 14 липня 2022 року, коли ракети РФ влучили у центр Вінниці поблизу будинку побуту "Ювілейний". Ущент вигоріла клініка, в якій перебували люди. Вогонь перекинувся і на автостоянку. Горіли близько 50 автомобілів. Загинули 27 цивільних, з яких– 3 дитини. Травмувалися – 202 людей.

Детальніше про 14 липня та інші обстріли Вінниччини Суспільне згадувало у підсумковому матеріалі до Нового року та розповіло у сюжеті:
Читайте також: "Українці щит – ЗСУ меч", – військовослужбовець Євген Ісаєв про війну, Україну та українців
Також, за даними Гельсінської спілки з прав людини, у Вінницькій області внаслідок військових дій пошкоджені щонайменше 40 автомобілів та 97 об’єктів цивільної інфраструктури. Із них 3 школи та один дитячий садочок. А також житлові будинки, аеропорт, заклади культури, об'єкти енергетичної й підприємницької діяльності.

Починаючи від 24 лютого транзитом через Вінниччину пройшли понад 600 тисяч ВПО. Це ті, що перебували в регіоні від однієї до трьох діб. Наразі залишаються 173 тисячі переселенців, які офіційно зареєстровані і проживають в області. Із них – понад 50 тисяч діти.
Пік офіційно зареєстрованих переселенців припав на серпень, тоді цифра сягнула 183 тисяч людей, повідомили Суспільному у Вінницькій ОВА.
Якими були 12 місяців повномасштабного вторгнення для вінничан, дивіться у відео:
Що відомо
- 24 лютого — Україна вже рік протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.