Росія може влаштувати масштабну повітряну атаку до річниці вторгнення — Веніславський

Росія може влаштувати масштабну повітряну атаку до річниці вторгнення — Веніславський

Росія може влаштувати масштабну повітряну атаку до річниці вторгнення — Веніславський
Федір Веніславський. Олександр Кузьмін /УНІАН

Російські військові можуть організувати масштабну повітряну атаку за допомогою дронів та ракет до річниці вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Про це в інтерв’ю "Укрінформу" заявив член комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у ВР Федір Веніславський.

"Росія намагатиметься максимально застосувати такі засоби ураження, які були б відчутними для України. Я думаю, що 22, 23 і 24 лютого варто очікувати повітряних атак із застосуванням ракет та БПЛА. Можливо, на лінії фронту буде загострення, спричинене застосуванням ворогом авіації", — зазначив він.

За словами нардепа, отримані дані свідчать, що РФ отримала кілька сотень іранських безпілотників Shahed. Попри те, що Росія вже використала для атак на Україну до сотні дронів, вона все ще зберігає у запасі пару сотень БПЛА.

Окрім того, Веніславський повідомив, що РФ має критично низький рівень запасів високоточних ракет — від десятків до сотень різних типів. Відтак російські війська з 22 по 24 лютого можуть використовувати ці ракети — але не сотнями, а десятками, можливо, у кількості до ста, додав нардеп.

Водночас він додав, що загрози повторного наступу Збройних сил Росії на північному напрямку наразі немає.

"Виключати таку ймовірність ми не можемо. Разом із тим, ситуація дуже ретельно моніториться нашими розвідувальними органами. Станом на зараз угруповань, які б створювали загрозу просування російських окупаційних військ із північного напрямку, ми не бачимо. На цей момент загрози точно немає", — підкреслив Веніславський.

На початок