На рік пізніше: у Херсоні вийшов збірник віршів від "Поетичної шафи"

На рік пізніше: у Херсоні вийшов збірник віршів від "Поетичної шафи"

На рік пізніше: у Херсоні вийшов збірник віршів від "Поетичної шафи"
Збірка віршів "Поетична шафа" Фото: Альона Мовчан

Херсонське видавництво, яке не припиняє свою роботу і під обстрілами, випустило збірник віршів від "Поетичної шафи". В січні минулого року до друку готувалася свіжа збірка — формувався контент, обговорювався дизайн, тривала вичитка. Але надрукувати книжку в березні вже не вдалося через війну. Про історію написання та випуску збірника Суспільному розповіла авторка "Поетичної шафи" Альона Мовчан.

"Три роки тому виникла ідея випускати книжки від "Поетичної шафи". Видання чекало свого часу майже рік, поки не прийняли рішення, що вже пора друкувати. Редагування збірки було мінімальним, тому в ній залишились навіть кілька віршів російською мовою", — розповідає Альона Мовчан.

Роком пізніше: у Херсоні вийшов збірник віршів від "Поетичної шафи"
Збірка "Поетична шафа" Фото: Альона Мовчан

За словами авторки ідеї, видалили лише двох авторів, які явно показали свою протиукраїнську позицію. Крім того, кілька людей відмовилися від публікацій із різних причин.

"Один із поетів зараз переховується та уникає будь-яких нагадувань про себе. Другий сказав, що просто зникло бажання друкуватися. В результаті до збірки ввійшли поезії 28 авторів — як постійних відвідувачів зустрічей у Херсоні, так і тих, хто до цього публікував свої твори тільки в форматі соцмережі", — говорить Мовчан.

Роком пізніше: у Херсоні вийшов збірник віршів від "Поетичної шафи"
Збірка "Поетична шафа" Фото: Альона Мовчан

Книжка вийшла в херсонському видавництві, яке працює в місті й зараз. Обкладинку у подарунок зробила Надія Теленчук — поетеса з Чорнобаївки. За словами Альони Мовчан, образ — квадрат, через який проростають квіти, означає, що в авторів немає творчих меж, вони ростуть і розвиваються.

Окрім книжок, замовлених авторами, надрукували примірники для трьох херсонських бібліотек — ім. О.Гончара, Лесі Українки та Бориса Лавреньова.

Читайте також

"Незламна Херсонщина": театр готує відеокнигу з віршами сучасних авторів про війну в Україні

"Герої без зброї". На благодійному заході збиратимуть на тепловізори для рятувальників Херсона

Підтримують один одного та мріють про перемогу. Родина з Херсона пережила окупацію та залишається в місті попри обстріли

Знищені склади боєприпасів військ РФ на лівобережжі, обстріли Херсонщини. 360 день війни: хроніка подій

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок