Президент Франції назвав чотири поразки Путіна

Президент Франції назвав чотири поразки Путіна

Еммануель Макрон
. Президент Франції Еммануель Макрон. фото: Associated Press

Агресія Росії має чотири поразки. Перша — на полі бою. Друга — це поразка колоніальної ментальності. Третя — консолідація військових сил України та НАТО. Четверта — Росія географічно залишається частиною Європи, але все ж таки розпочала повномасштабну війну в її центрі.

Про це на Мюнхенській безпековій конференції, яка розпочалась 17 лютого у Німеччині заявив президент Франції Еммануель Макрон, передає кореспондент Суспільного.

"Агресія Росії має чотири поразки. Перша — на полі битви. Росія вважала, що ця війна завершиться дуже швидко. Україна паде буквально за пару днів або за пару тижнів. І вся справа вирішиться", — сказав Макрон.

Але, за його словами хоробрість і мужність українських сил оборони, українського народу та політичних лідерів країни зруйнували ці плани.

"Вони не змогли захопити північ України. Ви бачили, що відбувається у Херсоні. Все це говорить про поразку первинного військового плану Росії", — заявив глава Франції.

Другою поразкою Макрон вважає колоніальну ментальність Росії.

"Ця держава створює дисбаланс не лише в Україні, не лише на Кавказі, не лише в Африці, використовуючи "ПВК Вагнер". Ми уже бачили це протягом останніх років. І я говорив про це з Путіним десь рік тому. І я вірив тому, що ця ПВК йому не належить. Але зараз ця група, ці війська уже офіційно увійшли в російську армію. Це той інструмент, який Росія використовує всюди", — зазначив Макрон.

Він зазначив, що спроби Кремля створити сфери впливу і виправдовувати повномасштабне вторгнення в Україну не спрацювали навіть через рік війни.

"Третя поразка - це поразка, якщо ми говоримо про майбутнє. Оскільки результатом є консолідація українських сил, це рішення Фінляндії та Швеції приєднатися до НАТО. І я хочу сказати, що я дуже підтримую вас. Ми сподіваємось на ширшу міжнародну співпрацю оскільки зараз все більше зростає недовіра до Росії", — заявив Еммануель Макрон.

Четвертою поразкою президента РФ Путіна президент Франції назвав обраний ним шлях війни.

"Путін хотів дати Росії її місце у світі. Відповідно як Росія може вважати себе лише країною, яка експортує сировину? Як Росія може бути лише країною з середньою потужністю? Але зараз ми бачимо що саме це і відбувається", — каже Макрон.

Він зауважив, що географічно Росія завжди залишатиметься частиною Європи. Також він закликав міжнародних партнерів посилювати зусилля у підтримці України.

Що відомо про пріоритети України на Мюнхенській безпековій конференції

На Мюнхенській безпековій конференції Україна планує порушити три пріоритетні теми. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, у центрі уваги учасників конференції будуть теми, які безпосередньо стосуються безпеки України, Європи та світу в цілому.

"Цього року ми просуватимемо на Мюнхенській безпековій конференції пріоритетні для України теми. Ключова — це постачання далекобійних ракет і відкриття постачання бойових літаків, оскільки саме літаки є останнім типом зброї, яку потрібно розблокувати, решту позицій ми за минулий рік відкрили командними зусиллями", — сказав Кулеба.

За словами міністра, учасники конференції також говоритимуть про членство України в НАТО і взагалі про майбутнє Росії.

Владу РФ не покликали на Мюнхенську міжнародну конференцію з безпеки

Представників уряду Росії не запросили на Мюнхенську міжнародну безпекову конференцію. Про це повідомив голова конференції Крістоф Хойсген в інтерв'ю журналістам у середу, 1 лютого.

За словами Хойсгена, йдеться про небажання надавати трибуну авторитетного міжнародного безпекового форуму для пропаганди президента РФ Володимира Путіна.

"Висловлювання, які ми щодня чуємо з Кремля, не дозволяють зробити висновок, що Росія хоча б на йоту відступить від того, що Путін проголосив метою війни, а саме, руйнування України", — сказав Хойсген.

Замість російських урядовців на конференцію від Росії запросили представників громадянського суспільства та опозиції. Зокрема, колишнього чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова та опозиційного російського політика Михайла Ходорковського.

Читайте також:

Щоб допомогти — не потрібно постійно говорити про дати вторгнення. Що сказав Зеленський в Мюнхені

17 лютого розпочинається Мюнхенська безпекова конференція. Про що говоритимуть

На початок