Чого чекати від Мюнхенської конференції з безпеки-2023. Відповідає Москалик

Чого чекати від Мюнхенської конференції з безпеки-2023. Відповідає Москалик

Мюнхенська конференція з безпеки 17 лютого 2023р
AP Photo/Michael Probst

17 лютого розпочалась 59-та Мюнхенська безпекова конференція, вона триватиме три дні. Політичні лідери, дипломати, військові та експерти обговорять питання війни в Україні та збереження порядку у світі. На конференції вже виступив президент Зеленський і закликав лідерів країн бути "швидкими" в ухваленні рішень, аби перемогти Росію.

Чого Україні очікувати від конференції — в ефірі телемарафону на Суспільному розповів координатор напрямку міжнародної політики Центру політичних студій "Доктрина" Денис Москалик.

Основні теми Мюнхенської конференції — проблеми збереження міжнародного порядку, залучення країн глобального півдня до протистояння з Росією, зусилля з перебудови архітектури міжнародної безпеки зруйнованої агресією РФ.

"Це те, що просуває Німеччина, те, що вона намагається зберегти, щоб скористатися власними економічними перевагами як лідера Європи і одного з лідерів демократичного світу. І це залучення країн глобального півдня до протистояння з Росією і до зусиль по перебудові архітектури міжнародної безпеки, зруйнованої російською агресією. Це загальний порядок денний, який визначатиме те, про що говоритимуть", — зазначає Москалик.

Російсько-українська війна та передача Україні далекобійного озброєння — також в порядку денному: "Український порядок денний в рамках цього передбачає насамперед те, що необхідно надати Україні якомога швидше далекобійне озброєння. У першу чергу ідеться про ракети ATACMS та їхні аналоги, які є на озброєнні в країн НАТО. Це літаки —насамперед США, Британії, Німеччини, потенційно Франції. Це членство України в НАТО, оскільки не задоволена Україна позицією Генерального секретаря НАТО з приводу того, що приймуть до організації лише після перемоги. І це питання майбутнього Росії — в контексті покарання РФ за те, що вона вчинила".

Москалик зазначає, що низка країн вважають, що з Росією потрібно так чи інакше домовитися на тих, чи інших позиціях, "не йдучи на розірвання всіх відносин і на крайні межі конфлікту".

Від підтримки України Захід не відмовляється, але і сприяти ескалації не хоче, вважає експерт.

"Червоними лініями" досі залишається можливість надання Україні ракетного озброєння яке може бити більш ніж на 300 кілометрів. Це буде подолано в подальшому, але поки що консенсус, на жаль, склався не на користь України", — заявив Москалик.

За його словами, лише Україна, коштом "своїх перемог на фронті та твердості у позиції захищати власну територіальну цілісність", може вплинути на загальний ідеологічний дискурс, який панує.

Читайте також

359 день війни. Онлайн

"Ми маємо перемогти Путінів по всьому світу". Зеленський на Мюнхенській конференції 2023

Нідерланди спільно з Німеччиною і Данією нададуть Україні 100 танків Leopard — Рютте

Чехія виготовлятиме системи ППО для України

На початок