У Європі зростає попит на американську зброю на тлі вторгнення Росії в Україну

У Європі зростає попит на американську зброю на тлі вторгнення Росії в Україну

У Європі зростає попит на американську зброю на тлі вторгнення Росії в Україну
Українські військові вантажать американські ракетні комплекси Javelin, надані США у межах військової допомоги, 11 лютого 2022 року, фото: AP

Серед європейських держав зростає попит на зброю американського виробництва. Водночас найбільшою популярністю користуються не танки чи літаки, а дешевші види озброєння: зокрема ракети, артилерія та дрони.

Про це пише Reuters, посилаючись на нещодавно проведені інтерв'ю з військовими чиновниками та керівниками галузями.

Зазначається, що країни, близькі до Росії, зокрема Польща та Фінляндія, а також Німеччина укладають угоди на виробництво американської зброї в Європі, ведуть перемовини про нові угоди щодо купівлі зброї та прагнуть прискорити вже існуючі контракти.

Попит зосереджений навколо базової зброї та боєприпасів: 155-міліметрових артилерійських снарядів, засобів протиповітряної оборони, засобів зв'язку, ракет Javelin тощо.

"Зосередження уваги на великомасштабних, менш витратних озброєннях підкреслює, як війна в Україні змінила стратегічне мислення в європейських столицях про те, як можна вести майбутні конфлікти", — наголошують у виданні.

Зокрема уряди ЄС зацікавлені в покупці Javelins після того, як побачили ефективність зброї в Україні: ракети виявилися "смертоносними для російських танків".

"Високі показники використання Україною як високоточних, так і некерованих боєприпасів показали країнам НАТО, що будь-яка майбутня війна потребуватиме набагато більших запасів, ніж очікувалося", — додав аналітик з оборонної політики інвестиційного банку Cowen & Co Роман Швайцер.

Читайте також

США замовили виробництво боєприпасів для України на $522 млн

"Російські ракети все частіше падають, не долітаючи до України" — Генштаб про модернізацію Х-101 росіянами

Спільний продукт з країною НАТО: "Укроборонпром" презентував 120-мм міну

На початок