Припинити діяльність юридичної особи Управління майном Сумської обласної ради — таке рішення прийняли депутати Сумської обласної ради на сесії 17 лютого.
15-ту сесію обласної ради голова Віктор Федорченко збирав онлайн, втім частина депутатів працювали у приміщенні ради, решта – доєднались дистанційно. Перед затвердженням порядку денного депутат фракції "Європейська солідарність" Ігор Збукарєв заявив, що фракція не братиме участь у голосуванні.
"У нас є велика дисгармонія між статусом людей, які сидять в президії, і їх авторитетом. Нами керують неавторитетні люди. Тому, вважаю, поки ми не вирішимо питання їх статусу в обласній раді, жодного питання не треба розглядати", - сказав Збукарєв.
Після цього 8 присутніх депутатів фракції ЄС покинули сесію. Серед 19 питань порядку денного – ліквідація управління майном та звільнення його керівника Дмитра Нагорного. 42 з 48-ми присутніх депутатів підтримали це рішення.
"Там такий був документ і устав, що я навіть не міг їх контролювати. Там просто була "держава в державі". І уявіть собі, люди зарплату отримували по 170 тисяч в місяць.В новій структурі замість 23 людей буде 12. Ми економимо до 5 млн грн. Структура буде в апараті обласної ради", - сказав Федорченко.

Натомість в обласній раді планують створити відділ по управлінню підприємствами. Хто його очолюватиме, сказав Віктор Федорченко, поки не знає. За кандидатуру голосуватимуть депутати.
Головою ліквідаційної комісії призначили депутата від партії "Слуга народу" – Микиту Баню. У рішенні ради йдеться: він отримуватиме протягом наступних трьох місяців середню заробітну плату керівника ліквідованого управління. Таке рішення депутатів.
Керівник Бюро аналізу політики Віктор Бобиренко вважає, що справжнім мотивом такого рішення є бажання змінити керівника управління.
"Людям розказують типу: розумієте, у них великі зарплати і треба поміняти статут, щоб все було не так. Ми ніби будемо контролювати, це щоб людям сподобалося. Кому сподобається, щоб під час війни чиновники отримували здоровенні зарплати? Але справжній мотив – це поміняти "неугодного" керівника управління коммайна і поставити свого. Тобто, щоб ми розуміли, є два мотиви - є для людей, а є для більшості", - вважає він.
Коментар Дмитра Нагорного Суспільному отримати не вдалося. На робочому місці близько 14-ї години його не було. Суспільне залишаємо за ним право висловити свою думку щодо звільнення.
Що відомо
- Дмитро Нагорний обраний до облради від Сумської територіальної організації ПП "Європейська солідарність" 25 жовтня 2020 року.
- Депутат Сумської облради і начальник управління майном (тимчасово увільнений через мобілізацію) Дмитро Нагорний 31 січня демобілізувався з посади гранатометника районного центру комплектування і знову подався на свою попередню посаду в облраді.
- 8 травня 2020 року в управлінні майном провели обшук у рамках кримінального провадження від 31 січня 2020 року, в якому Дмитра Нагорного, як тодішнього начальника управління, підозрювали у зловживанні владою та розтраті 1,5 млн грн на закупівлі комп’ютерів для обласної дитячої лікарні.
- Згодом Дмитро Нагорний прокоментував кримінальну справу та обшуки, проведені в його управлінні. За його словами, вони почались після призначення нового голови Сумської ОДА і після відмови "погодитись на одну пропозицію".
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram