Весняний наступ з боку РФ вже розпочався — Зеленський

Весняний наступ з боку РФ вже розпочався — Зеленський

ЗМІ
Президент України Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час звернення до українців 14 лютого, 2023 року. Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський заявив, що прогнозований раніше весняний наступ Росії вже розпочався одразу на кількох напрямках.

Про це він сказав в інтерв’ю BBC, присвяченому річниці повномасштабної війни Росії проти України.

"Російські атаки вже відбуваються з кількох напрямків", — сказав він.

Зеленський також зауважив, що здача окупованих територій Росії означатиме її подальше просування вглиб України. Президент додав, що українські Сили оборони можуть продовжувати протистояти просуванню Росії, доки вони не зможуть розпочати контрнаступ. І наголосив на збільшенні військової допомоги від західних країн-партнерів.

“Звичайно, сучасна зброя прискорює мир. Зброя — це єдина мова, яку розуміє Росія”, — сказав Зеленський.

Зеленський також прокоментував погрози президента Білорусі Олександра Лукашенка, який збирається вести війну разом з Москвою зі своєї території, якщо хоч один український військовий перетне кордон.

“Сподіваюся, Білорусь не вступить у війну”, — сказав Зеленський.

“Якщо так, ми будемо боротися і виживемо. Дозволити Росії знову використовувати Білорусь як плацдарм для нападу на Україну було б великою помилкою”, — додав він.

Що відомо про наступ РФ на Донбасі

Російський наступ триває на сході України, відбуваються цілодобові атаки, ситуація напружена. Про це ввечері 15 лютого написала у Телеграм заступниця міністра оборони Ганна Маляр. За її словами, окупаційне військо зазнає значних втрат — до 80% особового складу у деяких підрозділах.

“Так, нашим важко. Ви самі бачите, яку війну веде РФ. Але наші бійці не дають ворогу досягнути поставлених цілей та завдають дуже серйозних втрат. Зокрема, в деяких штурмових загонах ПВК “Вагнер” та підрозділах 2 АК втрати становлять до 80% особового складу”, — написала Маляр.

Читайте також

Генштаб ЗСУ: росіяни наступають на 5 напрямках, загроза ракетних ударів — висока

Зеленський: Є відчуття, що новий рік в Україні починається з 24 лютого, а не з 31 грудня

На початок