Українцям дозволили оформляти ID-паспорт у Польщі. Як це зробити

Українцям дозволили оформляти ID-паспорт у Польщі. Як це зробити

Кияни отримують ID-паспорти
Вручення ID-паспортів 16-річним киянам. Фото: Уніан

Для українців, які перебувають у Польщі, доступна послуга оформлення першого паспорта громадянина у формі ID-картки по досягненню ними 14 років.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у Facebook.

"Щоб отримати документ, достатньо звернутися до одного з відокремлених підрозділів ДП "Документ"Державне підприємство "Документ" створене у 2003 році. З червня 2011 року за рішенням уряду перебуває у сфері управління ДМС України. Основною метою діяльності підприємства є впровадження нових сервісів і стандартів надання послуг, створення сучасних умов для обслуговування громадян України, іноземців та осіб без громадянства. у Варшаві, Кракові, Ґданську чи Вроцлаві", — йдеться в повідомленні Міністерства.

Необхідні документи для оформлення ID-паспорта:

  • свідоцтво про народження
  • паспорт громадянина України одного або обох із батьків
  • довідку про реєстрацію місця проживання (за наявності)
  • РНОКППРеєстраційний номер облікової картки платника податків, також відомий як "індивідуальний податковий номер" (ІПН) — це цифровий код, необхідний кожному платнику податків для обліку в фіскальних органах. Він складається з 10 цифр. або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності)

Також зазначено, що прийом заяв на оформлення паспортних документів можливий як за попереднім записом, так і в порядку живої черги. Оплата за послуги здійснюється на місці за допомогою сервісу онлайн-оплати послуг. Термін виготовлення першого паспорта громадянина України становить 20 робочих днів.

Крім того, додається, що під час отримання готової ID-картки проводиться процедура верифікації, тому присутність людини, на ім’я якої оформлено документ, є обов’язковою.

Скільки українських дітей виїхало до Польщі

За даними UNICEF, понад 500 тисяч українських дітей виїхало до Польщі з початку повномасштабної війни Росії проти України. Наприкінці останнього семестру навесні (наприкінці травня) у школах Польщі навчалося приблизно 190 тисяч українських дітей. З них близько 25 тисяч — у дитсадках, 120 тисяч у початковій школі, решта — у середніх та старших класах.

Читайте також

Скільки українців, які поїхали з країни через війну, планують повертатися — опитування

76% українських біженців хочуть повернутися з Польщі додому — ОПОРА

Як українцям оформити довідку про інвалідність за кордоном. Пояснення МОЗ

На початок