Як українцям оформити довідку про інвалідність за кордоном. Пояснення МОЗ

Як українцям оформити довідку про інвалідність за кордоном. Пояснення МОЗ

Як українцям оформити довідку про інвалідність за кордоном. Пояснення МОЗ
Люди з обмеженими фізичними можливостями, на залізничному вокзалі, в Києві, 3 березня 2022 року, фото: УНІАН

У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, як українці, що вимушено перебувають за кордоном через війну, можуть пройти медико-соціальну експертизу для отримання довідки про інвалідність або продовжити термін дії такої довідки.

Зазначається, що під час воєнного стану встановлення інвалідності або проведення медико-соціальної експертизи українців, які вимушено перебувають за кордоном, МСЕК здійснюють екстериторіально і заочно.

"Якщо ви перебуваєте за кордоном, надішліть необхідні медичні документи своєму сімейному або лікуючому лікарю на території України для оформлення форми 088/о "Направлення на МСЕК". Важливо – надсилайте документи українською мовою", — пояснили у МОЗ.

Читайте також: Як українці можуть виїхати за кордон на лікування. Пояснення МОЗ

Згідно з процедурою, далі пакет документів розглядає лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). За її рішенням людину скеровують на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) для проведення експертизи і встановлення інвалідності.

"Якщо ж ви не можете прибути на огляд, МСЕК може ухвалити рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК закладу охорони здоров’я", — додали у міністерстві.

Що робити, якщо термін дії довідки про інвалідність завершився, а людина перебуває за кордоном

Зазначається, що у разі, якщо такий термін завершився, його автоматично вважають продовженим на весь час дії воєнного стану на території України і впродовж 6 місяців після його припинення або скасування.

Так само подовжується термін дії відсотків втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю.

Що робити, якщо дитині з інвалідністю виповнилося 18 років за кордоном

"У такому разі дитина має пройти обстеження за кордоном, потім потрібно перекласти усі медичні документи українською мовою і направити їх сімейному чи лікуючому лікарю в Україну. Лікар оформить форму 088/о, а ЛКК направить документи на МСЕК для проведення заочної експертизи та встановлення інвалідності", — пояснили у МОЗ.

Читайте також: Мери чотирьох європейських столиць відвідали Київський центр реабілітації дітей з інвалідністю
На початок