Парламент Словаччини визнав РФ державою, що підтримує тероризм

Парламент Словаччини визнав РФ державою, що підтримує тероризм

Важливо
Парламент Словаччини (засідання Національної ради Словацької Республіки 16 лютого)
Парламент Словаччини (Національна рада Словацької Республіки). Фото: з сайту Національної ради Словаччини

Парламент Словаччини на своєму засіданні 16 лютого засудив масштабні атаки Росії на мирне населення, цивільні об'єкти та ключову енергетичну структуру України. У відповідній постанові депутати визнали нинішній російський режим терористичним, а Росію — державою, що підтримує тероризм.

“Національна рада Словацької Республіки вкотре засудила російську агресію в Україні та висловила підтримку незалежності та суверенітету та територіальної цілісності України”, — йдеться у постанові.

Депутати також засудили прямі та непрямі погрози Росії застосувати ядерну зброю.

У постанові Національна рада також заявила, що не визнає проведення та результатів так званих “референдумів” на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України. Ці території залишаються у складі України, наголосили депутати.

Парламент також висловив підтримку зусиллям зі створення спеціального трибуналу для переслідування злочинів агресії та підтримку переслідування злочинів проти людяності та воєнних злочинів.

Водночас парламентарі засудили гібридну війну, яку Росія веде також на території Словаччини. Вони закликали правоохоронні органи, спецслужби та інші компетентні органи не недооцінювати загрозу, а вжити ефективних заходів, щоб зберегти безпеку та демократію в Словаччині.

Читайте також: Росія — держава-терорист. Чому Україна просить світ надати РФ такий статус і що він змінить

Раніше прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер заявив, що влада Словаччини зробить все можливе, аби передати Україні свої винищувачі МіГ-29.

Що відомо про визнання РФ державою-спонсором тероризму

13 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про визнання Росії терористичним режимом. Таким чином вона стала першою міжнародною інституцією, яка відреагувала на заклик президента Володимира Зеленського офіційно назвати дії Росії в Україні тероризмом. Саме так Україна хоче кваліфікувати атаки на мирні українські міста, зокрема масовані ракетні удари 10 жовтня.

У квітні Верховна рада офіційно визнала Росію державою-терористом, яка має на меті чинити геноцид українського народу і вдається до масових вбивств та злочинів в Україні.

23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.

Парламентська асамблея НАТО 21 листопада визнала Росію державою-терористом, а також підтримала резолюцію, в якій ідеться про створення спеціального трибуналу за фактом агресії Росії.

24 листопада у Нідерландах Палата представників парламенту 24 листопада визнала Росію державою-спонсором тероризму через її вторгнення в Україну.

7 грудня Комітет Сенату США схвалив резолюцію про визнання дій РФ геноцидом українського народу.

14 грудня Сейм Польщі визнав Росію спонсором тероризму.

Також державою-спонсором тероризму Росію визнали Литва, Латвія та Естонія.

Читайте також

Нічний ракетний удар по Україні, резолюція Європарламенту до роковин вторгнення. 358 день війни. Онлайн

На початок