"Не можемо навіть обговорювати". Біатлоніст Самуельссон відреагував на намір МОК повернути атлетів з РФ та Білорусі

"Не можемо навіть обговорювати". Біатлоніст Самуельссон відреагував на намір МОК повернути атлетів з РФ та Білорусі

Ексклюзивно
"Не можемо навіть обговорювати". Біатлоніст Самуельссон відреагував на намір МОК повернути атлетів з РФ та Білорусі
AP Photo/Matthias Schrader

Ексклюзивне інтерв'ю шведського спортсмена для Суспільне Спорт.

Переможець Олімпіади в Пхьончхані у естафеті Себастьян Самуельссон висловився проти повернення російських та білоруських атлетів до міжнародних змагань. Про це шведський біатлоніст розповів у ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт.

Наприкінці січня 2023 року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) сповістив про намір розглянути повернення до змагань атлетів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі. Ця ініціатива МОК викликала реакцію у світовому спорті, а 35 країн домовилися вимагати від МОК відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпіади.

Читайте також: "Історія покаже, хто зробив більше для миру". Інтерв'ю президента МОК про план повернути росіян й дискусії з українцями

Французький біатлоніст Сімон Фуркад заявив, що підтримує ініціативу Міжнародного олімпійського комітету. Натомість чинний лідер Кубка світу Йоганнес Бьо виступив проти повернення російських та білоруських спортсменів до міжнародного спорту.

Себастьян Самуельссон також проти повернення спортсменів з Росії та Білорусі. Швед зазначив, що світ повинен бути солідарним з Україною, враховуючи війну, яка все ще триває.

"Не думаю, що час робити це. Хочу запевнити українців, що допоки я можу щось говорити, я не хочу, щоб вони поверталися. Ми маємо бути солідарними з Україною. Війна вже рік, ми не можемо навіть обговорювати те, чи повертати росіян та білорусів", - сказав Самуельссон у коментарі Суспільне Спорт.

Хто такий Себастьян Самуельссон

  • Себастьян Самуельссон - 25-річний шведський біатлоніст.
  • Самуельссон увійшов до складу збірної Швеції на чемпіонат світу-2023 з біатлону. У Обергофі Себастьян здобув дві "бронзи" в особистих стартах - індивідуальній гонці та персьюті.
  • У 2018 році шведський біатлоніст став переможцем на зимовій Олімпіаді у естафеті та срібним призером у гонці переслідування.
  • У поточному сезоні Кубка світу з біатлону Себастьян Самуельссон займає 13-те місце в загальному рейтингу, набравши у шести етапах 384 очки.
Читайте також: "Це означатиме, що світовий спорт програв". Підручний - про намір президента МОК повернути атлетів з РФ до змагань

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок