Україна уперше в історії виграла медаль в змішаній естафеті на Юніорському чемпіонаті Європи з біатлону

Україна уперше в історії виграла медаль в змішаній естафеті на Юніорському чемпіонаті Європи з біатлону

Україна уперше в історії виграла медаль в змішаній естафеті на Юніорському чемпіонаті Європи з біатлону
Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

Збірна України завоювала першу медаль на Юніорському чемпіонаті Європи з біатлону. Сталося це за підсумками змішаної естафети.

У цій гонці Україна виступала у складі Степана Кінаша, Віталія Мандзина, Олександри Меркушиної та Дарини Чалик. Для усіх біатлоністів - це друга гонка в рамках Юніорського Євро-2023.

Читайте також: Два українці - в топ-10 стартових індивідуальних гонок юніорського Євро з біатлону: результати

Україні з першого етапу, на якому стартував Кінаш, вдалося закріпитися серед лідерів. Стартовий етап гонки Кінаш завершив четвертим, з відставанням в 16 секунд від першого місця.

Уже на другому етапі Віталій Мандзин підтягнувся до лідерів, після другої своєї стрільби навіть виходив першим, але зрештою передав естафету третім у групі з першою позицією. На середині гонки сформулося тріо лідерів - Італія, Німеччина та Україна, - які випереджали четверте місце уже на 40 секунд.

На третьому етапі за Україну бігла Олександра Меркушина, яка показала найкращий результат серед усіх атлеток. Олександра використала лише один додатковий патрон і на передачі естафети випереджала друге місце (Італію) на 22 секунди, а третє (Німеччину) - на 53 секунди. Усі інші команди відставали на понад дві хвилини.

На останньому етапі Дарина Чалик не змогла втримати перевагу у боротьбі з лідерками юніорського біатлону - Сарою Скатолло з Італії та Йоганною Пуфф з Німеччини.

На останню стрільбі Чалик прийшла разом зі Скатолло, але використала два додаткові патрони. Відтак італійка вийшла першою і завоювала "золото", а українка на останнє коло вийшла одночасно з німкенею. Однак на заключних кілометрах Пуфф відірвалася від Чалик.

Чемпіонами Європи стали італійці, "срібло" виграли німці, а "бронзу" - українці. Для України - це перша медаль в історії змішаних естафет на чемпіонаті Європи.

  • Юніорський чемпіонат Європи: змішана естафета
  1. Італія (0+9) 1:20:34.0
  2. Німеччина (0+11) +10.3
  3. Україна (0+8) +36.8
  4. Франція (5+12)
  5. Австрія (2+12)

Більшість зірок біатлону підтримує рішення про відсторонення Росії. Запитання на цю тему кореспонденти Суспільне Спорт ставили титулованим атлетам на чемпіонаті світу. Дивіться відповіді Себастьяна Самуельссона, Йоганнеса Бьо, Ельвіри Еберг, Інгрід Тандреволл, Маркети Давідової та Штурли Легрейда у нашому відео.

На початок