В Україні відзначають день військового журналіста

В Україні відзначають день військового журналіста

В Україні відзначають день військового журналіста
Журналістка Суспільного Олександра Новосел, фото: Суспільне

В Україні 16 лютого відзначають День військового журналіста. Вперше своє професійне свято військові журналісти відзначили у 2018 році.

Відповідно до наказу Міністра оборони України від 2018 року, 16 лютого вшановують мужність та професійність військових журналістів, які від перших днів російської агресії поруч із танкістами, десантниками, морпіхами, артилеристами в найгарячіших місцях українського спротиву.

Дату 16 лютого обрали невипадково. У 2015 році неподалік міста Дебальцеве під час виконання бойового завдання в цей день загинув редактор редакції телебачення телерадіостудії Міністерства оборони України "Бриз" капітан 3 рангу Дмитро Лабуткін.

Читайте також: "Знімав до останнього": історія військового журналіста Дмитра Лабуткіна, який загинув у Дебальцевому

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний привітав військових журналістів зі святом.

"Дякую вам, дорогі воєнкори та пресофіцери, за службу і правду! Завдяки вам Україна і весь вільний світ знає імена та обличчя своїх захисників і захисниць. Ви фіксуєте історію нашої боротьби і прийдешньої Перемоги. Ви робите Збройні Сили України справжнім брендом, рівень довіри до якого безпрецедентно високий. Зичу якнайшвидшої Перемоги! Сил і стійкості, натхнення і непохитної віри!", — зазначив він.

Залужний також згадав, що тільки за час широкомасштабної збройної агресії Росії 8 журналістів загинули безпосередньо під час здійснення професійної діяльності, а 24 загинули як учасники бойових дій у лавах Сил оборони України та внаслідок російських обстрілів.

Читайте також

"За хронікою нашої роботи напишуть підручники з історії". Як працюють українські журналісти в умовах війни

"Я — триста, я — триста". Репортаж з військового госпіталю

На початок