Президенту України запропонували перейменувати "Росію" на "Московію"

Президенту України запропонували перейменувати "Росію" на "Московію"

Президенту України запропонували перейменувати "Росію" на "Московію"
Фото: Moll, Herman/Вікіпедія

14 лютого петиція до президента України Володимира Зеленського із вимогою офіційно перейменувати "Росію" на "Московію" набрала понад 25 тисяч підписів, необхідних для її розгляду.

Авторка петиції Валерія Шахворостова також закликає замінити термін "російський" на "московський", "Російська Федерація" на "Московська федерація".

Вона пише: "Історичною назвою Росії є Московія. Те саме стосується державних утворень Московського князівства, Московського царства, імперії. Ця назва вживалася в європейських і в деяких азійських мовах. На багатьох історичних мапах XVI—XIX ст. (...) також фігурує ця назва".

За її словами, тільки 301 рік тому (у 1721 році) московський цар Петро І проголосив Московське царство "Российской империей". Водночас як назва "Україна" (Ukraina) зустрічається ще у 1680 році, — тобто на 41 рік раніше, — на мапі французького військового інженера і картографа Гійома Левассера де Боплана (на основі генеральної карти 1648 року).

Президентку України запропонували перейменувати "Росію" на "Московію"
Карта "Tabula Geographica Ukrainska" ("Українська географічна карта") Боплана, 1639. Фото: Вікіпедія

"Але російське керівництво відкидає ці історичні документи і цілеспрямовано повторює вигідне для Кремля твердження, що України не існувало до 20 століття", — додає авторка петиції.

Шахворостова наголошує, що зміна назви дала підстави для подальшого загарбання Росією історії Київської Русі.

"Називаючи Росію Росією, ми легалізуємо її брехню та підтверджуємо, що згодні з її версією історії. У відриві від Києва російська культурна традиція втрачає свої корені. Саме тому Росія так тримається за Україну і Київ"
Валерія Шахворостова

Вона також наголошує, що офіційна зміна назви держави — це потужний інформаційний хід на міжнародному рівні. Зокрема, це запустить хвилю пошуку інформації, що призведе до розвіювання кремлівських міфів щодо історичного минулого "великого русского народа".

З Кінбурнської коси росіяни вивезли надгробок козацького отамана Сидора Білого

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що постійний представник України при ООН Сергій Кислиця запропонував повернути Росії її історичну назву та використовувати в Україні назву "Московія".

А у грудні 2021 року депутати Львівської облради звернулися до президента та Верховної Ради України з вимогою перейменувати Росію у Московію.

До цього з аналогічним звернення виступили депутати Рівненської облради.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок