"Не будем ставити під загрозу власну оборону" — премʼєр Швеції про можливість передати Україні винищувачі

"Не будем ставити під загрозу власну оборону" — премʼєр Швеції про можливість передати Україні винищувачі

Прем'єр Швеції Ульф Крістерссон з президентом України у Києві 15 лютого 2023 р
. Прем'єр Швеції Ульф Крістерссон зустрівся з президентом України у Києві 15 лютого 2023 р. Фото: ОПУ

Швеція не виключає поставок в Україну винищувачів, але при цьому влада країни не буде робити щось, що може поставити під загрозу їхню можливість до власної оборони. Про це під час свого візиту в Київ 15 лютого сказав премʼєр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, передає кореспондентка Суспільного.

“Що стосується винищувачів. Здається, минулого тижня, коли ми зустрічалися у Брюсселі, Швеція сказала те саме, що інші багато країн сказали: ми не виключаємо цього, не час для виключення. Але тим самим ми також маємо водночас визначити і визнати, що є народна коаліція, яка має бути створена. І вона буде ухвалювати певні кроки”, — сказав Крістерссон.

Він додав, що абсолютно розуміє, що для України це не має бути довго.

“Але також мають національні міркування місце. Коли країни думають, як вони будуть захищати себе. Від цього залежать поставки, тому процес цей триває”, — сказав шведський глава уряду.

Він нагадав, що Швеція подала заявку на вступ до НАТО разом із Фінляндією.

“Ми маємо таку специфічну ситуацію. Знаємо про це. Нам треба дуже обережно ставитися. Ми будемо робити все, щоб підтримати Україну, але при цьому не будемо робити щось, що може поставити під загрозу нашу можливість до власної нашої оборони. Бо це серед тих параметрів, яким маємо відповідати, набуваючи членства в НАТО”, — сказав Крістерссон.

Станом на 2022 рік у Швеції в активі було 96 винищувачів JAS 39C/D Gripen. Також відомо, що у січні 2013 року Швеція замовила у Saab 60 літаків Gripen у модернізованій версії JAS 39E. Перший літак передали у грудні 2019 році, всі літаки мають отримати до 2027 року.

Що відомо про допомогу Швеції Україні

Уряд Швеції дозволив держкомпанії Svenska kraftnät ("Шведські електромережі") передати Україні обладнання, необхідне для відновлення енергосистеми після російських обстрілів.

У січні уряд Швеції затвердив новий пакет збройної допомоги для України, до якого увійшли бойові машини піхоти Stridsfordon 90 (CV90), самохідні артилерійські установки Archer та гранатомети.

Читайте також

БМП та артилерія: Швеція оголосила про новий пакет допомоги для України

Швеція передає БМП та Archer Україні — прем'єр

Прем’єр Швеції прибув з неоголошеним візитом до України і зустрівся з Зеленським. Про що говорили

На початок