Факт самоправства. У Миколаєві триває розслідування щодо законності вирубки ялин біля міськради

Факт самоправства. У Миколаєві триває розслідування щодо законності вирубки ялин біля міськради

Факт самоправства. У Миколаєві триває розслідування щодо законності вирубки ялин біля міськради
Місце, де росли ялини. Миколаїв, січень 2023 року. . Фото: Дмитро Миколаївець/Facebook

У Миколаєві станом на 15 лютого окружна прокуратура розслідує законність вирубки ялин біля будівлі міської ради в січні 2023 року. Після звернення екоінспекції прокурори відкрили кримінальне впровадження за фактом самоправства.

Про це на брифінгу 15 лютого повідомив очільник Миколаївської обласної прокуратури Дмитро Казак.

Дмитро Казак говорить, що кримінальне провадження відкрите за фактом саме самоправствоСтаття 356 Кримінального кодексу України. Самоправство, тобто самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника, -Санкція статті передбачає виправні роботи на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців., а не вирубки дерев.

Чому самоуправства, а не вирубки дерев? Тому що були надані відповідні дозвільні документи.

З його слів, про службовий злочин станом на 15 лютого в прокуратурі не йдеться.

"За даними екоінспекції, розмір заподіяних збитків складає 84 тисячі гривень. Для того, щоб за службовий злочин внести кримінальне правопорушення треба, щоб сума збитків була від 134 тисяч гривень та більше. Якщо буде встановлено, що сума збитків вище, тоді буде вирішене питання щодо винесення додаткового провадження", — сказав Дмитро Казак.

Що відомо

  • У Миколаєві в січні 2023 року комунальники зрізали десять блакитних ялин, що були посаджені біля фасаду будівлі міськради.
  • Дерева були в аварійному стані та могли нести загрозу для життя миколаївців. Про це під час брифінгу кореспондентам Суспільного сказав директор департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради Дмитро Бездольний.
  • Державні інспектори екологічної інспекції південно-західного округу зафіксували знищення багаторічних ялин та звернулися до прокуратури у зв'язку зі шкодою довкіллю. Проте, за словами директора департаменту ЖКГ, комісія від департаменту визначила, що ялинки могли нести загрозу життю містян.

Читайте також

Підозра в державній зраді. Жителю Миколаївщини обрали запобіжний захід

Відновлення території Миколаївської міської громади. Хто працює над розробкою програми

На Миколаївщині російські війська обстріляли акваторію Очаківської громади

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок