Країни НАТО хочуть продовжити повноваження Столтенберга, генсек проти

Країни НАТО хочуть продовжити повноваження Столтенберга, генсек проти

ЗМІ
Країни НАТО хочуть продовжити повноваження Столтенберга, генсек проти
. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 30 листопада 2022 року під час зустрічі міністрів закордонних справ країн Північноатлантичного альянсу, фото: AP

Країни-члени Північноатлантичного альянсу хочуть продовжити термін повноважень Єнса Столтенберга на посаді генерального секретаря. При цьому сам Столтенберг не має наміру лишатися на посаді.

Як повідомляє Welt із посиланням на власні джерела, відповідно до волі держав-членів, Єнс Столтенберг має залишитися генсеком НАТО.

"Існує неофіційна домовленість між 30 країнами щодо продовження терміну його повноважень до квітня 2024 року, повідомили високопоставлені дипломати Welt Am Sonntag. Термін повноважень Столтенберга фактично мав закінчитися 30 вересня цього року", — пише видання.

Як зазначають журналісти, причиною запланованого продовження, офіційне рішення про яке має бути ухвалене навесні, було те, що Столтенберг досяг "видатних досягнень для НАТО, особливо на тлі війни в Україні".

Подовження також гарантувало б "стабільність на Альянсу в складний час", зауважує видання. Окрім того, країни-члени хочуть дати Столтенбергу можливість головувати на ювілейному саміті НАТО з нагоди 75-ї річниці альянсу, який має відбутися у Вашингтоні у квітні 2024 року.

Як повідомляє Spiegel, при цьому Столтенберг не хоче продовжувати свій термін повноважень та планує залишити посаду генсека восени цього року.

"Він не має наміру домагатися подальшого продовження свого мандату", — заявила його речниця Оана Лунгеску.

Єнс Столтенберг є генеральним секретарем НАТО з жовтня 2014 року. Мандат Столтенберга вже тричі продовжували, і він перебуває на посаді майже дев'ять років, зазначає видання.

Читайте також

РФ використовує оновлені "шахеди", росіяни підсилюють угрупування на Донбасі. 354 день війни. Онлайн

На початок