У Черкасах хочуть запровадити програму перекваліфікації для ветеранів

У Черкасах хочуть запровадити програму перекваліфікації для ветеранів

Аби допомогти воїнам, які повертаються з війни, та членам їхніх родин у соціальній адаптації, у Черкасах планують розробити і втілити програму безоплатного професійного перенавчання. Про це повідомили у пресслужбі міськради.

Таке рішення прийняли під час спільного засідання керівників закладів профтехосвіти міста і фахівців соцзахисту.

За словами начальниці управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку Валентини Литвинович, нині на обліку в департаменті соціальної політики стоять 45 людей, звільнених з військової служби, ветеранів війни, людей, котрі мають особливі заслуги перед Батьківщиною та членів їх сімей, а також постраждалих учасників Революції Гідності.

"Всі вони бажають отримати професію водія. Департамент надає їм перелік освітніх закладів, а людина сама обирає, який їй до вподоби. Цього року вийшли зміни до порядку фінансування і надалі будуть діяти тристоронні договори: між людиною, яка бажає пройти навчання чи перекваліфікацію, департаментом соцполітики і навчальним закладом", – зазначила вона.

Керівники закладів профтехосвіти міста вже визначили першочергові кроки у реалізації цієї програми.

"У наших закладах є необхідна матеріально-технічна база та педагоги, які готують фахівців саме виробничих професій, які нині мають попит на ринку праці. Тому вони є хорошим місцем для здобуття нової освіти чи перекваліфікації воїнів, які повернулися з війни і змушені шукати нову професію, заново пристосовуватися до життя", – сказала директорка черкаського професійного автодорожнього ліцею Ольга Філіпова.

За словами заступниці міського голови Марини Гаркавої, програму підтримки захисників і захисниць України фінансуватимуть із міського бюджету.

"Бійці зараз воюють, аби ми тут могли спокійно жити і працювати. А потім ми будемо працювати для того, аби вчасно простягнути їм руку допомоги", — зазначила вона.

Аби зрозуміти, на які професії є попит, проведуть цільове електронне опитування. Тому всім зацікавленим пропонують переглянути список закладів, аби докладніше ознайомитися з їхніми пропозиціями: Черкаське вище професійне училище, Черкаське вище професійне училище будівельних технологій, Черкаський професійний ліцей, Черкаський професійний автодорожній ліцей.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок