Сушарка для деревини працює на сонячній енергії: як на Черкащині втілили проєкт студента

Сушарка для деревини працює на сонячній енергії: як на Черкащині втілили проєкт студента

Сушарка для деревини працює на сонячній енергії: як на Черкащині втілили проєкт студента
Суспільне Черкаси

У Шевченківській громаді на Черкащині втілили проєкт "Суходров". Ідея проєкту виникла у студента, а реалізували її коштом громади та двох благодійних фондів. Спрямували на все 250 тисяч гривень.

"Суходров" — це сушарка для деревини, яка працює на сонячній енергії, розповів Суспільному голова громади Сергій Смалько.

Школу у громаді опалюють за допомогою дров — у 2019 році в школі встановили два твердопаливні котли, розповіла директорка Наталія Красюк. Тепер на зиму заготовляють дрова.

"На зиму нам орієнтовно потрібно порядку двісті кубів дров. Тверде паливо набагато вигідніше в грошовому еквіваленті, тому що на газ ще встановлювали ліміти, які ми не могли використати понад міру".

Завдяки "інфраструктурній" субвенції у громаді закупили подрібнювач та іншу необхідну техніку. Тепер заготовляють дрова та щепу самостійно, зазначив голова громади Сергій Смалько.

"Спробували подрібнювати сирі гілки, то проблема з тим, що сирими вони не висихають, а пріють. Тому постало питання як його сушити", — розповів він.

дрова
Суспільне Черкаси

дрова
Суспільне Черкаси

Тому в жовтні почали реалізовувати проєкт "Суходров". Він дає можливість сушити дрова самостійно. Принцип роботи сушарки у тому, що використовується сонячна енергія — зовні сушарки дзеркала концентрують сонячну енергію в одну точку на залізний контейнер, пояснив керівник проєкту Вадим Кикоть:

"Зсередини контейнер ми утеплили мінеральною ватою та зашили оцинкованим металом. На стінку направляють сонячні промені із додатковими дзеркалами додатковими і вона нагрівається. Коли на вулиці нуль градусів, її температура становить градусів 50".

Тож, завдяки сонцю у контейнері щепа швидше висихає і стає готовою до використання, пояснив Сергій Смалько.

дрова
Суспільне Черкаси

Поки щепою забезпечують лише заклади соціальної сфери, додав він. Однак місцеві жителі сподіваються, що така ініціатива діятиме і для них, зазначила місцева жителька Тетяна Пащенко. Бо нині доводиться опалювати хату і дровами, і газом:

"Гілля дуже багато в громаді та навколишній місцевості, тому думаю, що цей проєкт працюватиме добре".

дрова
Суспільне Черкаси

Керівник проєкту "Суходров" Вадим Кикоть розповів: ідея належить студенту теплоенергетичного факультету, студенту 4 курсу КПІ.

Це інноваційний проєкт, який стане універсальним у будь-яку пору року, зауважив голова благодійної фундації Сергій Гончар:

"Влітку цю сушарку можна буде використовувати для сушіння ягід, фруктів, овочів, трав, грибів, можливо, риби. Фактично ще потрібно доопрацювати та запровадити декілька технічних рішень".

дрова
Суспільне Черкаси

З його слів, коли проєкт працюватиме увесь рік, будь-яка громада захоче поставити собі таку конструкцію.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок