ЄС пропонує санкції проти спонсорів іранських військових, які вчать росіян користуватись "Шахедами"

ЄС пропонує санкції проти спонсорів іранських військових, які вчать росіян користуватись "Шахедами"

ЄС пропонує санкції проти спонсорів іранських військових, які вчать росіян користуватись "Шахедами"
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Фото: Getty Images

Європейський союз може запровадити нові санкції проти спонсорів іранських військових, які вчать росіян користуватись дронами Shahed-136 ("Шахед").

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на засіданні Європарламенту, присвяченому обговоренню річниці вторгнення Росії в Україну.

Коментуючи 10 пакет санкцій проти РФ, який ЄС планує запровадити до річниці повномасштабного вторгнення Росії, вона зазначила, що санкції планують запровадити проти спонсорів Корпусу вартових Ісламської революціїКорпус вартових Ісламської революції (КВІР) — військова гілка виконавчої влади республіки Іран. Корпус існує паралельно зі збройними силами Ірану та відповідає за «захист Ісламської революції». .

"Також є іранські дрони, які вбивають українців. Тому ми пропонуємо санкції проти іранських економічних діячів, які пов'язані із вартовими ісламської революції", — сказала вона.

Окрім того, за її словами, 10-й пакет санкцій, який передбачає торгові обмеження на суму 11 млрд євро, буде спрямований на нові заборони та контроль за експортом технологій, включаючи безпілотники, гелікоптери та ракети.

Корпус вартових Ісламської революції — військова гілка виконавчої влади республіки Іран. Корпус існує паралельно зі збройними силами Ірану та відповідає за "захист Ісламської революції". Командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових ісламської революції заявляв про повну відповідальність за збиття українського літака МАУ під Тегераном.

Участь Ірану у війні Росії проти України

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів, якими регулярно атакує інфраструктурні і цивільні обʼєкти в Україні. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

У жовтні 2022-го Американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що члени Корпусу вартових ісламської революції Ірану перебувають в окупованому Криму, щоб навчати російських військових користуватися дронами-камікадзе Shahed-136.

Читайте також

Іран контрабандною ввозив дрони у Росію за допомогою човнів та державної авіакомпанії — The Guardian

Гучний звук та низька висота польоту. Як розпізнати і врятуватися від дронів-камікадзе

"Вони довго мріяли про дитину". Спогади про подружжя, яке загинуло в Києві від удару дрону-камікадзе

На початок