Ярослава Магучіх виграла шостий поспіль старт у 2023 році: результат

Ярослава Магучіх виграла шостий поспіль старт у 2023 році: результат

Ярослава Магучіх виграла шостий поспіль старт у 2023 році: результат
Ярослава Магучіх, фото: AP Photos

Ще одна українка зупинилася в кроці від нагороди.

Українські стрибунки у висоту Ярослава Магучіх та Катерина Табашник провели свій черговий старт у рамках зимового сезону 2023 року. Вони змагалися у словацькій Банській Бистриці на турнірі серії World Athletics Indoor Tour Silver.

Спершу у заявці на турнір були одразу три українки, також Юлія Левченко, але з фінального списку учасниць вона зникла. Також не вийшла на старт чемпіонка світу, Елеонор Паттерсон з Австралії, чия участь була заявлена.

Читайте більше: Ярослава Магучіх встановила новий найкращий результат сезону у світі та виграла п'ятий старт у 2023 році

Водночас, в Словаччині змагалися призерка Євро-2022 Марія Вуковіч та призерка чемпіонату світу-2022 Єлена Валлортігара.

Змагання в Банській Бистриці розпочалися з висоти 1.70 метра, Табашник уперше вийшла в сектор на 1.80 м - з першої спроби успішно. Далі Катерина з першої спроби взяла планку 1.85 м.

Тільки з другого стрибка підкорилася українці висота 1.88 м, а загалом одразу шестеро атлеток подолали цю планку. Водночас, Ярослава Магучіх на цій висоті ще не з'являлася у секторі.

Магучіх уперше стрибнула на висоті 1.91 м - успішно з першої спроби. Цю висоту також подолали Вуковіч, Табашник (обоє - з першого стрибка) та Валлортігара (з другого). Усі інші спортсменки вилетіли.

Висоту 1.93 м Магучіх пропустила, а Табашник та Вуковіч стрибнули з першої спроби! Валлортігара після двох невдалих стрибків перенесла свою останню спробу на висоту 1.95 м - і підкорила цю планку!

Магучіх повернулася в сектор на 1.95 м - знову успішно з першої спроби. Вуковіч стрибнула цю висоту з третьої спроби, а от Табашник не змогла взяти планку. Відтак, Катерина Табашник закінчила змагання з результатом 1.93 м - це повторення найкращого особистого результату сезону та четверте місце.

На висоті 1.97 м визначилася переможниця. Ярослава Магучіх з першої спроби взяли висоту, інші дві стрибунки не змогли з нею впоратися. Відтак, усього три стрибки вистачило українці для перемоги.

Залишившись наодинці в секторі, Ярослава стрибала на 2.04 м - це міг би бути новий найкращий результат сезону у світі. Але безуспішно. Перші дві спроби були дуже близькі, третя - не такою.

Перемога для Магучіх з результатом 1.97 м - українка виграла шостий з шести стартів у 2023 році.

  • World Athletics Indoor Tour Silver. Банська Бистриця: стрибки у висоту
  1. Ярослава Магучіх (Україна) - 1.97 м
  2. Єлена Валлортігара (Італія) - 1.95 м
  3. Марія Вуковіч (Чорногорія) - 1.95 м
  4. Катерина Табашник (Україна) - 1.93 м

Найкращі результати українок у "зимовому сезоні" 2023 року

  • 2.02 м - Ярослава Магучіх (найкращий результат сезону у світі)
  • 1.97 м - Ірина Геращенко (п'ятий результат у світі)
  • 1.93 м - Катерина Табашник
  • 1.92 м - Юлія Левченко
  • 1.89 м - Юлія Чумаченко
Читайте також: Бігунка Фемке Бол побила світовий рекорд "незвичної дистанції", що тримався майже 40 років
На початок