Бігунка Фемке Бол побила світовий рекорд "незвичної дистанції", що тримався майже 40 років

Бігунка Фемке Бол побила світовий рекорд "незвичної дистанції", що тримався майже 40 років

Бігунка Фемке Бол побила світовий рекорд "незвичної дистанції", що тримався майже 40 років
AP Photos

Другий поспіль рік нідерландка стає найшвидшою в історії на неолімпійських дистанціях.

Чемпіонка Європи з бігу на 400 метрів з бар'єрами Фемке Бол стала авторкою світового рекорду. Сталося це на легкоатлетичному гран-прі у Бостоні в приміщенні, де нідерландка взяла участь на дистанції 500 метрів.

Біг на 500 метрів в приміщенні є непритаманною для великих змагань дистанцією. Крім 22-річної Бол, участь у забігу взяли ще три спортсменки: ямайки Лія Андерсон та Жаньєв Расселл, а також ще одна нідерландка Лізенн Де Вайт.

Читайте також: "Увесь минулий рік я тренера не бачила". Українська бігунка Ткачук – про роботу в команді Фемке Бол і сезон-2023

Офіційно світові рекорди на дистанціях 500 метрів не визнають. Однак за підсумками змагань у Бостоні нідерландська бігунка стала авторкою найкращого результату в світі.

На фініші Бол показала час у 1:05.63 хвилини. І перевершила найкращий результат у світі на цій дистанції, що тримався 17 років, на 0.68 секунд.

Останні секунди забігу Фемке Бол на 500 м: відео

Бол побила не лише рекорд у приміщенні, але й абсолютний рекорд загалом на цій дистанції. У 1984 році чеська бігунка Татьяна Коцембова пробігла 500 м на відкритому повітрі за 1:05.9 хвилин.

Це вже другий світовий рекорд на "незвичній дистанції", який належить Фемке Бол. У 2022 році вона пробігла з найшвидшим часом дистанцію 300 метрів - у забігу за участі двох українок - Анни Рижикової та Вікторії Ткачук.

"Я просто дуже рада, що у мене це вийшло таким чином. Чи я планую бігати довші дистанції ніж 400 метрів з бар'єрами? Ні, не маю планів бігати довше, ніж 500 метрів. Хочу тепер пробігти кілька 400-метрівок перед участю на чемпіонаті Європи", - сказала після забігу Бол.

У 2023 році світовий рекорд Фемке Бол став третім. Крім неї, його авторками стали британка Кілі Годжкінсон (600 метрів), тоді як американка Джаная Стюарт повторила найкращий результат у світі в метанні ваги - обидві дисципліни не представлені на великих турнірах.

Хто така Фемке Бол

  • 22-річна нідерландська бігунка, 3-разова чемпіонка Європи.
  • Бол - бронзова призерка Олімпіади-2020. Дистанцію 400 метрів з бар'єрами нідерландка пробігла за 52.03 секунди, що є чинним рекордом Європи.
Читайте також: Бігунка Фемке Бол повторила унікальний рекорд Євро з легкої атлетики 72-річної давності
  • У 2022 році Фемке Бол здобула сім медалей на рівні чемпіонатів світу та Європи. Крім трьох золотих нагород на Євро, Бол виграла чотири "срібла" на ЧС у приміщенні (400 метрів, та естафета 4х400 м), а також на відкритому повітрі (400 метрів з бар'єрами та естафета 4х400 м).
На початок