У Києві відсторонили від роботи лікарку, яка неправильно поставила діагноз

У Києві відсторонили від роботи лікарку, яка неправильно поставила діагноз

У Києві відсторонили від роботи лікарку, яка неправильно поставила діагноз
Фото ілюстративне. Джерело: УНІАН

Правоохоронці повідомили про підозру лікарці приватної клініки, внаслідок дій якої постраждала жінка. Медпрацівниця поставила неправильний діагноз, що спричинило тяжкі наслідки для пацієнтки. Про це повідомила пресслужба поліції Києва.

Під час обстеження 34-річної пацієнтки, лікарка акушер-гінеколог встановила у пацієнтки вагітність на ранньому терміні та нічого не сказала про відхилення.

Після консультації жінка повернулась на своє робоче місце, де їй стало зле та вона знепритомніла. Її забрала карета швидкої та доставила до медзакладу.

Після огляду пацієнтки лікарі негайно провели операцію. Аналізи показали порушення перебігу вагітності із внутрішньою кровотечею.

Правоохоронці встановили, що лікарка поставила неправильний діагноз та маючи результати досліджень не провела термінової госпіталізації, чим завдала тяжкі наслідки для пацієнтки.

Правоохоронці повідомили лікарці про підозру за ч. 1 ст. 140 ККУНевиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого. Санкція статті передбачає позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк..

За скоєне їй загрожує позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Що відомо про неправильні діагнози в Україні

На Дніпропетровщині судитимуть лікарку через неправильний діагноз пацієнтки, яка потім померла. Як розповіли в прокуратурі, під час перегляду флюорограми громадянки медпрацівниця не виявила та не діагностувала наявну у неї злоякісну пухлину.

Двох медиків на Львівщині визнали винними в неналежному виконанні обов’язків. Суд присудив два роки ув’язнення Ганні Чущак та три роки – Юрію Михайлюку. Проте, до останнього суд застосував амністію, а Ганна Чущак отримала один рік умовного терміну. Через неправильно встановлений діагноз 12-річний Роман Кулак помер п’ять років тому.

Ювенальні прокурори столичної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо лікаря-акушера-гінеколога однієї з приватних клінік на Оболоні, через недбалість якого померло новонароджене немовля.

Читайте також

Посадовиці Держлікслужби повідомили про підозру щодо ввезення фальшивих ліків

На початок