У Кіровоградській області зареєстрували перший випадок малярії за останні три роки

У Кіровоградській області зареєстрували перший випадок малярії за останні три роки

Ексклюзивно
У Кіровоградській області зареєстрували перший випадок малярії за останні три роки
фото: pixabay.com

У Кіровоградській області зареєстрували малярію. Про це Суспільному розповів директор Світловодської лікарні Сергій Савич. За словами головної санітарної лікарки регіону Надії Оперчук попередній випадок малярії в області фіксували у 2020 році.

Надія Оперчук розповіла, за медичною допомогою звернувся іноземець, який тимчасово проживає у Світловодській територіальній громаді. Чоловік нещодавно повернувся зі Східної Африки, де й міг захворіти: "Нині проводиться епідеміологічне розслідування та відповідне лікування".

Директор Світловодської лікарні Сергій Савич розповів, чоловік, який захворів — волонтер, допомагав лікарні. На Різдво їздив у Танзанію. Попередньо зробив всі необхідні щеплення, від всіх видів малярії в тому числі: “Коли приїхав, захворів, думав що це застуда. Чотири дні тому ми відправили його в інфекційну лікарню зробити аналізи”.

В чоловіка почалися проблеми з серцем. "Згідно з його кардіограми у нього починався інфаркт, як виявилося, інфаркт у нього був колись, це були давні зміни в серці. Лікар-інфекціоніст почав підозрювати малярію. Зробили аналіз і він підтвердився”.

P.falciparum це найскладніша форма малярії, говорить лікар. “В нього були погані аналізи, сильна інтоксикація організму, дуже знизився гемоглобін. Його під'єднали до кисню”.

Як тільки підтвердився діагноз, почали шукати ліки проти малярії, говорить Сергій Савич. Допомогли знайти волонтери.

Чоловіка перевезли на лікування в Кременчук через те, що минулого року в місцевій лікарні лікували людину з таким діагнозом.

Лікар говорить, лікування може тривати мінімум чотири тижні.

Що відомо

  • Малярія – загрозливе для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Передача малярії відбувається майже в 100 країнах світу, переважно це країни Африки, Азії, Південної й Північної Америки. В Україні передача малярії комарами не відбувається і наразі усі зареєстровані випадки захворювань – завезені. Цій хворобі властиві періодичні напади гарячки, збільшення печінки та селезінки, анемія. Симптоми малярії з’являються через 10-15 днів після укусу інфікованого комара. Перші симптоми – лихоманка, головний біль – можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення малярії.
  • В Україні за 2022 рік усього зареєстрували 10 випадків малярії.
  • Останній випадок малярії в області був зареєстрований у 2020 році.

Читайте також

  • У Кіровоградській області можна перевірити свій ВІЛ-статус за допомогою оральних тестів
  • За рік на Кіровоградщині знизився рівень захворювання на рак. Та причина – не в покращенні стану здоров’я людей
  • Тренуватимуться на манекенах. У кропивницькій лікарні відкрили навчальний центр
  • В Олександрійській громаді на Кіровоградщині хвора на сказ собака покусала двох жінок
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок