Зеленського просять врятувати річку Рось — петиція

Зеленського просять врятувати річку Рось — петиція

Зеленського просять врятувати річку Рось — петиція
Програма "Народжені рікою"

На сайті Президента України набрала необхідну кількість підписів петиція із закликом врятувати річку Рось. Гаранта просять підготувати та внести на розгляд Верховної Ради необхідні законопроєкти, що стосуються довкілля. Про це йдеться у тексті петиції.

Саме звернення зареєстроване 18 листопада 2022 року Владленом Ковтуном та набрало вже більш як 25 тисяч підписів. Це означає, що його має розглянути Володимир Зеленський.

Автор зазначає, що річка Рось чи не найбільше уособлює катастрофічну сукупність усіх наболілих проблем водних об’єктів України. Її басейн розташований на території чотирьох областей – Вінницької, Житомирської, Київської і Черкаської. На ній споруджені тринадцять малих гідроелектростанцій.

"Вчені все наполегливіше попереджають про надтривожну перспективу унеможливлення вже ближчим часом використання вод Росі у зв’язку з їх забрудненістю. Як наслідок – це призведе до величезних витрат бюджетних коштів для налагодження нової системи водозабезпечення всього регіону", – йдеться у петиції.

Президента просять доручити Кабміну розробку, ухвалення та належне виконання державної програми збереження річки Рось та сталого розвитку в її басейні.

Владлен Ковтун вважає, що такий проєкт з порятунку річки Росі буде використаний Урядом і місцевою владою для підготовки та реалізації подібних програм й в інших регіонах країни, а також інших подібних проєктів.

Що відомо

Київська обласна рада затвердила "Програму охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів Київської області на 2023-2026 роки". Про це повідомили в Департаменті екології та природних ресурсів Київської ОВА.

Читайте також

Під Києвом браконьєри за вихідні наловили риби на 320 тисяч гривень

На початок