"Майже щодня є нові домовленості" — Зеленський про військову допомогу Україні

"Майже щодня є нові домовленості" — Зеленський про військову допомогу Україні

Володимир Зеленський, президент України
. Президент Володимир Зеленський. Фото: Associated Press

Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 13 лютого, провів нараду з міжнародним блоком уряду та Офісу президента щодо проміжних підсумків дипломатичного марафону. Про це він повідомив у своєму вечірньому зверненні.

“Наша активність зараз — дуже висока. Майже щодня є нові домовленості. Минулий тиждень був особливо потужним”, — сказав Зеленський.

За його словами, зокрема, досягли важливого розуміння з Британією щодо далекобійної зброї та необхідності пришвидшити постачання танків.

“Маємо хорошу домовленість щодо артилерії та боєприпасів. Маємо повне розуміння позицій одне одного в питанні сучасної бойової авіації. І я дякую всім нашим британським друзям, дякую пану прем'єр-міністру Сунаку за розпочату роботу, зокрема в авіаційному напрямку”, — сказав президент.

Зеленський додав, що “сильною зустріччю” були й переговори в Парижі з президентом Франції Еммануелем Макроном і канцлером ФРН Олафом Шольцом.

“Ми говорили втрьох дуже відверто, і це дало змогу знайти спільне розуміння щодо перспектив у цій війні. Думаю, це значно полегшить розв'язання оборонних питань. Ми маємо спільне бачення шляху до перемоги. І окремо я хочу подякувати пану президенту й пану канцлеру за консолідовану підтримку нашої євроінтеграції”, — сказав Зеленський.

За його словами, візит у Брюссель став таким, якого ще не було в історії відносин України із Євросоюзом.

“Уперше — така увага до України, уперше — зустріч одразу з усіма лідерами Європи та плюс іще серія розмов із європейськими лідерами — максимально динамічних, змістовних і позбавлених зайвої політизації. З кожним лідером ми проговорили суто ті речі, які важливі для наших відносин і для європейської спільноти загалом. Не було жодної порожньої розмови. Я дякую за це всім нашим партнерам”, — сказав глава держави.

Зеленський також особливо відзначив переговори з Польщею.

“З Президентом Дудою — коли я вже повертався в Україну. І була ще окрема розмова з прем'єр-міністром Моравецьким у Брюсселі. Ми обговорювали танки й іншу зброю для захисту на землі; літаки й інші засоби для захисту в небі. Обговорили ситуацію в регіоні загалом, перспективи цього року... Як і завжди, маємо повне взаєморозуміння з польськими братами”, — сказав президент.

Він додав, що Україна має чітку підтримку з боку європейських інституцій та європейських лідерів мети підготуватися та вже цього року розпочати переговори щодо членства України в ЄС. За словами Зеленського, зраз більше, ніж будь-коли, відчувається, що європейські цілі України стають реальністю. Коли нарешті реальних досягнень відчутно більше, ніж політичних декларацій.

“Цими тижнями наш дипломатичний марафон триває. Завтра – черговий “Рамштайн”. Готуємось. І працюємо, щоб усі наші переговори відобразилися в оборонних рішеннях партнерів як на “Рамштайні”, так і за час до 24 лютого”, — розповів президент.

Він додав, що заплановані нові двосторонні переговори та зустрічі.

Що відомо про другий закордонний візит президента Зеленського

Ввечері 8 лютого президент України Володимир Зеленський прибув до Єлисейського палацу на вечерю з французьким колегою Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Лідери держав зробили короткі заяви для ЗМІ. Макрон, зокрема, підтвердив свою підтримку народу України. Володимир Зеленський привітав "континентальну єдність" з Еммануелем Макроном та Олафом Шольцом. Він також сказав, що "радий бути тут" і вчергове нагадав, що Україні потрібна зброя.

Еммануель Макрон відповів, що Франція і Європейський Союз хочуть продовжувати "зусилля з постачання зброї". Водночас Олаф Шольц у своїй промові високо оцінив "мужність" та "відвагу" українців.

Перед тим Зеленський побував у Великій Британії, де зустрівся з прем'єром Ріші Сунаком, королем Чарльзом ІІІ та виступив у британському парламенті.

9 лютого Зеленський прибув до Брюсселя, де він виступив перед депутатами Європарламенту та на саміті ЄС.

Це другий закордонний візит українського президента під час повномасштабної війни з РФ.

Читайте також

Зеленський 13 лютого провів чергову Ставку. Про що говорили

Зеленський представив нового главу МВС

Зеленський уперше з початку повномасштабного вторгнення РФ приїхав до Лондона. Що відомо

"Зараз я тут, щоб захистити шлях додому нашого народу" — Зеленський виступив на засіданні Європарламенту у Брюсселі

На початок