"Зараз я тут, щоб захистити шлях додому нашого народу" — Зеленський виступив на засіданні Європарламенту у Брюсселі

"Зараз я тут, щоб захистити шлях додому нашого народу" — Зеленський виступив на засіданні Європарламенту у Брюсселі

Президент України Володимир Зеленський 9 лютого 2023 виступив на засіданні Європарламенту
. AP Photo/Olivier Matthys

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 9 лютого, виступив на засіданні Європарламенту. Напередодні його запросили взяти участь у саміті лідерів Європейського союзу, який запланований на 9-10 лютого у Брюсселі.

На початку свого виступу Зеленський подякував президентці Європарламенту Роберті Мецолі та євродепутатам за підтримку України.

“Європі пощастило, що у цій залі у найбільшому парламенті Європи — у Європейському парламенті принциповість та енергійність мають абсолютну більшість”, — сказав Зеленський.

За словами Зеленського, для України шлях до Європи — це шлях додому.

“Зараз я тут, щоб захистити шлях додому нашого народу — усіх українців, усіх українок різного віку та різних політичних переконань, різного соціального статусу, різного погляду на релігію, різної особистої історії, але однієї з вами усіма європейської історії”, — сказав Зеленський.

Зараз європейський спосіб життя українців намагаються знищити тотальною війною, додав президент.

"Щоб бути здатним вести цю війну, Кремль абсолютно цинічно і послідовно знищував рік за роком, знищував те, що ми бачимо в основі нашої з вами Європи. Священа цінність людського життя була повністю знищена і в Росії. Там для влади ніхто не має значення, окрім тих, що всередині кремлівських стін, їхніх рідних та найманців. Всі інші 140 мільйонів — лише тіла, що здатні нести зброю в Україну. Зброю на полі бою, тримати інших в покорі, або самим бути в покорі. Верховенство та покірність — ось правила там замість права", — сказав Зеленський, говорячи про повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

За словами Зеленського, нині Європа нарешті звільняється від руйнівної залежності від російського викопного палива, очищається від корупційного впливу російського олігархічного бізнесу, захищається від інфільтрації агентів російських спецслужб.

“Мир та безпека. Чи буде все це можливо, якщо не здолати антиєвропейську силу, яка прагне вкрасти у нас всіх Європу? Ні! лише наша перемога все це гарантуватиме — кожну з наших європейських спільних цінностей”, — сказав Зеленський.

Він додав, що вперше в своїй історії Євросоюз надає військову допомогу такого масштабу.

“І вперше в історії готує, я вірю, позитивну оцінку внутрішнім реформам в європейській країні, яка захищається у цій тотальній війні, і одночасно воюючи, модернізує свої інституції”, — сказав президент.

За його словами, Україна наближається до Євросоюзу і буде його членом.

“Україна, що перемагає, — членом Євросоюзу, що перемагає", — сказав Зеленський.

Наприкінці свого виступу Зеленський запросив усіх присутніх на засіданні в Україну. Після виступу українського президента були тривалі оплески.

Що відомо про другий закордонний візит президента Зеленського

Ввечері 8 лютого президент України Володимир Зеленський прибув до Єлисейського палацу на вечерю з французьким колегою Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Лідери держав зробили короткі заяви для ЗМІ. Макрон, зокрема, підтвердив свою підтримку народу України. Володимир Зеленський привітав "континентальну єдність" з Еммануелем Макроном та Олафом Шольцом. Він також сказав, що "радий бути тут" і вчергове нагадав, що Україні потрібна зброя.

Еммануель Макрон відповів, що Франція і Європейський Союз хочуть продовжувати "зусилля з постачання зброї". Водночас Олаф Шольц у своїй промові високо оцінив "мужність" та "відвагу" українців.

Перед тим Зеленський побував у Великій Британії, де зустрівся з прем'єром Ріші Сунаком, королем Чарльзом ІІІ та виступив у британському парламенті.

Це другий закордонний візит українського президента під час повномасштабної війни з РФ.

Читайте також

Зеленський оголосив список допомоги, на яку чекає Україна

Зеленський уперше з початку повномасштабного вторгнення РФ приїхав до Лондона. Що відомо

Макрон вручив Зеленському орден Почесного легіону

На початок