"Проєкт про відчуття дому і коріння": Ukraїner презентував серіал про українську народну архітектуру

"Проєкт про відчуття дому і коріння": Ukraїner презентував серіал про українську народну архітектуру

"Проєкт про відчуття дому і коріння": Ukraїner презентував серіал про українську народну архітектуру
Фото: ukrainer_net/Instagram

11 лютого на YouTube-каналі Ukraїner опублікували трейлер і 1 серію проєкту "Стріха" — серіалу про українську народну архітектуру.

"Разом зі студією Craft Story ми розпочинаємо цикл публікацій "Стріха" — це документальний проєкт про українську народну архітектуру, її регіональні особливості та шляхи порятунку. Перша серія розповідає про спадщину і традиції заходу України", – пишуть автори проєкту.

У першій серії мистецтвознавець і дослідник дерев’яної архітектури Михайло Сирохман розповів, що в Україні є близько 2500 збережених дерев’яних церков. Більшість із них зосереджена саме на заході країни. До прикладу, лише Львівщина зберегла близько 800 дерев’яних храмів. Закарпаття ж може похвалитися найбільшою розмаїтістю стилів і форм сакральної архітектури.

""Стріха" — проєкт про відчуття дому і коріння, про нашу ідентичність, а також про те, що говорить наша архітектура про нас сьогодні. Зараз ці споруди потихеньку йдуть у небуття, тому сучасне суспільство має дати собі чітку відповідь на питання: як ми будемо зберігати своє минуле?" —  зазначають у Ukraїner.

Ukraїner презентував серіал про українську народну архітектуру
Ukraїner презентував серіал про українську народну архітектуру. Скріншот сторінки в Instagram

У проєкті буде пʼять великих серій (відео та лонгрідів) про архітектуру на сході, заході, півночі, півдні та в центрі України.

"Українські народні традиції — це не лише фольклор, вишиванки та національна кухня, а й ужиткові речі — все те, що оточувало наших предків щодня"

"Шукаючи ключові елементи нашої національної ідентичності, до цього переліку маємо додати і народну архітектуру, яка дає уявлення, як свого часу жили українці, як формувалась їхня самобутність", — йдеться у передмові до відео.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок