Як і хто може оформити субсидію в Черкасах — роз'яснення від міськради

Як і хто може оформити субсидію в Черкасах — роз'яснення від міськради

У 2023 році черкасці можуть оформити субсидії від держави кількома способами. Про це повідомили у пресслужбі міськради.

За даними департаменту соціальної політики, в Черкасах отримують субсидії власники понад 30 тисяч домогосподарств.

Заступниця директора департаменту Катерина Бінусова нагадала, що існує кілька способів їх оформити:

"Можна особисто прийти до Пенсійного фонду. Вони оформлюють і видають субсидії із 1 грудня 2022 року. Ще один варіант – скористатися порталом електронних послуг чи мобільним додатком Пенсійного фонду. Також можна передати документи у паперовому вигляді через уповноважених територіальних громад (у сільській, селищній, міській раді), та ЦНАПи (центри надання адміністративних послуг). Заяви з документами приймають у паперовому вигляді. Крім того, є можливість зробити це онлайн через портал «Дія». Тим, кому зручніше подавати документи для призначення житлових субсидій та пільг через департамент соціальної політики, необхідно звернутися особисто в громадську приймальню департаменту".

Основні два документи для оформлення субсидії – це заява та декларація про доходи і витрати. Додатково можуть попросити: договір оренди житла, акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства тощо.

Виплати призначають до того часу, поки не закінчиться опалювальний сезон (з 1 жовтня 2022 до 30 квітня 2023 року).

Адреса громадської приймальні департаменту соціальної політики: бульвар Шевченка, буд. 307.

В умовах воєнного стану обов’язковий попередній запис на прийом за телефонами: 71-01-94, 37-23-52 або 067-509-50-26, 093-296-54-58, 095-200-16-45.

Катерина Бінусова зауважила, що у 2022-2023 роках субсидія не надається, якщо:

  • загальна площа житла перевищує 130 квадратних метрів для квартир та 230 квадратних метрів для приватних будинків (виняток — дитячі будинки сімейного типу);
  •  на депозиті у банку лежить понад 100 тисяч гривень;
  • будь-хто із членів родини протягом 12 місяців перед призначенням субсидії здійснив операцію на більш ніж 50 тисяч гривень (купівля землі, квартири, будинку, цінних паперів тощо);
  • у власності є транспорт, якому менш як 5 років (крім мопеда і причепа).

Українцям, які незаконно оформили субсидію, доведеться повернути всю суму наданої допомоги. Якщо людина відмовляється добровільно повернути суму незаконно отриманої субсидії, то орган, який її призначив, може звернутись до суду з позовом про примусове стягнення коштів.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок