Чи може РФ ударити "Калібрами" із Середземного моря? Відповідає військовий оглядач

Чи може РФ ударити "Калібрами" із Середземного моря? Відповідає військовий оглядач

Ексклюзивно
Чи може РФ ударити "Калібрами" із Середземного моря? Відповідає військовий оглядач
Військово-морські навчання "Океанський щит-2020" в Балтійському морі. Фото: Міністерство оборони РФ

Росія регулярно тримає у Середземному морі п'ять ракетоносіїв із сумарним залпом 72 "Калібри". Про це йдеться у щоденних звітах ВМС України. Ця кількість перевищує максимальний залп, яким зазвичай споряджають російські кораблі у Чорному морі.

Чи може російське командування наважитись на удар із Середземного моря по Україні після неодноразових випадків із перетином їхніх ракет кордонів інших країн Суспільному розповів військовий оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

За словами експерта, залежно від модифікації ракети морського базування "Калібр" можуть досягти українських територій з Середземного моря. Однак для цього ракети мають пролетіти повітряним простором країна НАТО, які можуть їх збити або ж рухатись у нейтральному просторі, однак це вимагатиме дуже кропіткого розрахунку траєкторії польоту.

Також Коваленко зупинився на технічних недоліках, які притаманні всьому російському ракетобудуванню:

"Я не впевнений, що ці ракети взагалі зможуть витримати таке навантаження. Чим більша відстань, тим більші ризики відмови загальнопаливної системи. Ми це неодноразово бачили на прикладі ракет Х-22, Х-101. Вони навіть на території РФ останнім часом падали. Це загальна російська проблема усіх їхніх ракет — паливна система".

Чи може РФ ударити "Калібрами" із Середземного моря? Відповідає військовий експерт
Пуск крилатої ракети "Калібр" з акваторії Чорного моря. Фото: Міністерство оборони РФ

З "Калібрами" таких інцидентів не виникало, тому що відстань з Чорного моря до України невелика, порівняно з запусками з Каспійського моря, зауважив експерт.

"Досить швидко вони заходять у наш повітряний простір. Отже, у них найменший ресурс відпрацювання паливної системи. А як він відпрацює на двох тисячах кілометрів? Питання риторичне", — розповів Коваленко.

Також військовий оглядач поділився своєю думкою щодо ситуації з російськими ракетами, які за версією української сторони, зайшли у повітряний простір Румунії. Коваленко очікує реакції від Північноатлантичного альянсу, який міг би відповісти на запитання:

"Найцікавіше це загальна система безпеки НАТО, яка б підтвердила, що "ні-ні, у Румунію не заходили ніякі сторонні об’єкти". Але якось все зійшло нанівець і схоже третя сторона не буде представляти якісь дані на сьогодні".

Україна та Румунія можуть показати результати радарів, які зафіксували проліт ракет, щоб наочно продемонструвати докази, додав експерт.

Що відомо

10 лютого під час масованого удару РФ її ракети залетіли у повітряний простір Румунії, повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Однак у міністерстві оборони країни заперечили інформацію про це.

Ці ракети також опинилися у повітряному просторі Молдови. У Міністерстві оборони країни підтвердили, що о 10:18 ракета перетнула державний кордон у районі села Мокра у губернаторстві Трансністрія. Зазначається, що далі ракета пролетіла над Сороцьким районом у бік України.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок