Дві російські ракети перетнули повітряні кордони Молдови та Румунії — Залужний

Дві російські ракети перетнули повітряні кордони Молдови та Румунії — Залужний

Дві російські ракети перетнули повітряні кордони Молдови та Румунії — Залужний
Пуск крилатої ракети "Калібр" з акваторії Чорного моря. Міністерство оборони РФ

Сьогодні 10 лютого під час чергової ракетної атаки РФ проти України дві російські крилаті ракети "Калібр" перетнули повітряні кордони Молдови та Румунії.

Про це повідомив Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

"О 10:18 дві російські крилаті ракети "Калібр" здійснили перетин Державного кордону України з Республікою Молдова. Орієнтовно о 10:33 ці ракети перетнули повітряний простір Румунії. Після чого знову зайшли у повітряний простір України у точці перетину кордонів трьох держав", — написав він.

Залужний уточнив, що ракети була запущені з акваторії Чорного моря.

Як відреагували у Румунії

Станом на 12:00 10 лютого Міністерство оборони Румунії на запит Вільної Європи надіслало відповідь, що "інформація про російську ракету, яка пролетіла над повітряним простором Румунії, не підтверджується".

Пізніше у Міністерстві оборони Румунії уточнили, що найближча точка траєкторії цілі до повітряного простору Румунії була зафіксована радіолокаційними системами приблизно за 35 кілометрів на північний схід від кордону.

"Система повітряного спостереження ВПС Румунії виявила 10 лютого повітряну ціль, запущену з Чорного моря з корабля Російської Федерації, поблизу Кримського півострова, найімовірніше, крилату ракету, яка перебувала в повітряному просторі України, Республіки Молдова і знову увійшла в повітряний простір України, не перетинаючи повітряний простір Румунії", — заявили у відомстві.

Зазначимо, що Румунія входить до Північноатлантичного альянсу (НАТО).

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко в ефірі національного телемарафону заявив, що у командуванні НАТО вже аналізують ситуацію із прольотом російських ракет через територію Молдови та Румунії.

"Буде надана належна відповідь. Якби була б безпосередня небезпека громадянам Молдови чи Румунії, НАТО відреагував би миттєво", — сказав він.

Як відреагували у Молдові

У Міністерстві оборони Молдови підтвердили, що о 10:18 ракета перетнула державний кордон Республіки Молдова у районі села Мокра у губернаторстві Трансністрія. Зазначається, що далі ракета пролетіла над Сороцьким районом у бік України.

"Міністерство оборони у співпраці з відповідальними структурами країни уважно стежить за ситуацією в регіоні і рішуче засуджує порушення повітряного простору Республіки Молдова", — зазначили у відомстві.

Читайте також: Молдова просить союзників про протиповітряну оборону

Міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску повідомив, що доручив викликати для пояснень посла РФ у Республіці. За його словами, повітряний простір Молдови перетнули три російські ракети.

Що відомо про падіння російських ракет на території Молдови

5 грудня У Молдові у прикордонному селі в районі Бричан співробітники Прикордонної поліції виявили ракету, що впала у фруктовому саду. У МВС Молдови після цього наголосили, що посилили контроль у прикордонних ділянках на півночі Молдови у зв'язку із російським обстрілом України.

В МЗС України у зв'язку з інцидентом у Молдові вкотре наголосили, що російський ракетний терор несе величезні загрози не лише безпеці України, але і безпеці сусідніх країн.

Раніше, 31 жовтня, російська ракета, збита українською ППО, впала у північній частині населеного пункту Наславча в Республіці Молдова.

14 січня стався вже третій випадок падіння уламків ракети на території Молдови неподалік українського кордону. Міністерство внутрішніх справ Молдови заявило, що на території країни впала бойова частина російської ракети, яка була заправлена ​​приблизно 80 кг вибухівки.

Новина доповнюється...

На початок