У Львові спиляли чотири платани: міська рада звернулась у поліцію

У Львові спиляли чотири платани: міська рада звернулась у поліцію

У Львові спиляли чотири платани: міська рада звернулась у поліцію
Львівська міська рада

У Львові невідомі зрізали пилою чотири платани, які 5 років тому висадили на вулиці Котлярській під час реконструкції. Галицька райадміністрація звернулась до правоохоронців. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Інцидент трапився в ніч на суботу 11 лютого. Як повідомила начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова, тоді двоє чоловіків зрізали пилкою чотири платани. Дерева посадили під час реконструкції вулиці Котлярської.

"Тоді мешканці обирали, який вид дерев вони хочуть бачити. Дехто із них хотів виключно сакури, тому що вони є популярними та красивими. Але є єдиний нюанс – вони дуже маленькі. Інші ж мешканці навпаки — хотіли більші дерева. Відповідно, ми знайшли компроміс: висадили 4 платани, які ростуть достатньо великими, а решту – сакури", — каже Олександра Сладкова.

За цим фактом представники Галицької райадміністрації звернулись до правоохоронців.

"Ми вважаємо, що це є великий акт вандалізму. Хотілось би, аби знайшли та покарали тих, хто це зробив. Адже йдеться не лише про цінність саджанця, який насправді був недешевий, але й про 5 років, протягом яких ці дерева доглядались та добре розвились. До слова, дерева були в ідеальному стані та добре прижились, тому нам дуже прикро", —каже керівниця управління екології та природних ресурсів.

За словами посадовиці, на місці спиляних платанів цьогоріч висадять інші дерева великих видів.

"Навесні будемо замінювати спиляні платани на нові дерева, теж великих видів — еквівалентної висоти та крони. Чим більша маса листя у дерева – тим більше воно "працює" як дерево: охолоджує повітря, створює затінок та продукує кисень. Декоративні дерева, як сакури, не можуть забезпечити таких функцій", — каже Олександра Сладкова.

Жінка додає, чимало містян вже зголосились допомогти висадити дерева.

Читайте також

"Зробити Україну квітучою": як працює бібліотека насіння у Львові

На Львівщині на підтримку сільського господарства виділили понад 34 мільйони гривень

На початок