Іран і Росія будують нові шляхи для торгівлі в обхід санкцій — Bloomberg

Іран і Росія будують нові шляхи для торгівлі в обхід санкцій — Bloomberg

Іран і Росія будують нові шляхи для торгівлі в обхід санкцій — Bloomberg
Президент Ірану Ебрагім Раїсі та секретар Радбезу Росії Микола Патрушев, Тегеран, 9 листопада 2022 року, фото: AP

Росія та Іран будують новий трансконтинентальний торговий маршрут завдовжки 3000 кілометрів, що простягся від північно-східної околиці Європи до Індійського океану. Він покликаний полегшити торгівлю між країнами в обхід західних санкцій.

Про це повідомляє Bloomberg.

"Дві країни витрачають мільярди доларів на прискорення доставки вантажів річками та залізницями, пов'язаними з Каспійським морем. Дані відстеження судів, зібрані Bloomberg, показують, що десятки російських та іранських судів, які підпадають під санкції, вже курсують цим маршрутом", — йдеться у повідомленні.

Іран і Росія будують новий шлях для торгівлі в обхід санкцій — Bloomberg
Іран і Росія будують новий шлях для торгівлі в обхід санкцій — Bloomberg. Джерело: Bloomberg

Як зазначає видання, це — приклад того, як конкуренція між великими державами швидко змінює торговельні мережі у світовій економіці. Мета співпраці РФ та Ірану полягає в тому, щоб захистити їхні комерційні зв'язки від втручання Заходу і налагодити нові зв'язки з гігантськими економіками Азії, що переживають швидке зростання.

"Йдеться про створення стійких до санкцій ланцюгів постачання", — зазначила у коментарі виданню Марія Шагіна, експертка із санкцій і російської зовнішньої політики з лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

За її оцінками, Росія та Іран інвестують близько 25 мільярдів доларів у внутрішній торговельний коридор, допомагаючи полегшити потік товарів, який Захід хоче зупинити.

"Дві країни грають у кішки-мишки. Вони дослідять усі лазівки для транспортування заборонених продуктів та зброї", — підкреслила Шагіна.

Bloomberg наголошує, що сформований торговий коридор дозволить Росії та Ірану скоротити тисячі кілометрів у порівнянні з наявними маршрутами. На його північному кінці знаходиться Азовське море, яке обмежується Кримським півостровом, південно-східним побережжям України, включаючи окупований Росією порт Маріуполь, і гирлом річки Дон.

Це турбує США та їхніх союзників, оскільки вони прагнуть заблокувати перекидання іранських безпілотників та інших військових вантажів, які, за їхніми словами, допомагають Кремлю у війні в Україні, зазначає видання.

"Це та область, за якою ми уважно стежимо, як за цим маршрутом, так і за ірано-російськими зв'язками в цілому. Ми стурбовані будь-якими спробами допомогти Росії уникнути обмежень", — сказав Джеймс О'Брайєн, високопосадовець адміністрації Байдена, який опікується питанням санкцій.

Читайте також

Зустріч Зеленського з Байденом, США оголосили про пакет допомоги Україні на 1,8 млрд доларів. 301 день війни. Онлайн

На початок