Росія очікує нові поставки дронів-"шахедів" — ГУР

Росія очікує нові поставки дронів-"шахедів" — ГУР

Росія очікує нові поставки дронів-"шахедів" — ГУР
. Збитий у Києві дрон-камікадзе, 17 жовтня. Фото: Суспільне

Війська Росії використали у війні проти України близько 660 іранських дронів-"шахедів" і очікують нові постачання безпілотників.

Про це повідомляє головне управління розвідки Міноборони України.

"За нашими даними, зараз у них буде чергова партія поставки — будемо уточнювати кількість дронів. Як правило, до цього вони завозили партіями 250-300 штук", — повідомив представник ГУР Вадим Скібінський.

Зазначається, що РФ "є проблеми з арсеналом, в тому числі і з безпілотниками".

"На сьогодні вони використали приблизно 660 дронів-"шахедів". За контрактом передбачено 1 750 одиниць. Також потрібен час для їх доставки та підготовки. Протягом останніх днів вони застосували велику кількість, а ці запаси необхідно поповнювати", — додав він.

Дронами росіяни пробивають українське ППО

Під час використання "шахедів" росіяни використовують різні висоти та різні напрямки для обминання протиповітряної оборони України, а також змінюють райони запуску дронів.

"Масований рой дронів спрямований на те, щоби прорвати нашу систему ППО і влучити в об’єкти. А якщо запускати малу кількість — по 5 - 10 безпілотників — такого ефекту не буде. Тож вони намагаються саме великою кількістю забезпечити прорив нашої системи ППО — це підтверджують і наші Повітряні сили", — додали в розвідці.

Війна. Усі останні новини

13 вересня 2022 року військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали війська РФ. Уранці 17 жовтня військові РФ атакували дронами-камікадзе Київ. Сили оборони України збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Кутова частина будівлі обвалилася. Четверо людей загинули, серед них — вагітна. Надалі РФ неодноразово використовувала дрони про цивільної та енергетичної інфраструктури України.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе. Іран заперечив надання Росії зброї для війни в Україні, водночас США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів. 4 грудня повідомлялось, що США намагаються зірвати поставки іранської зброї до РФ.

Читайте також

Гучний звук та низька висота польоту. Як розпізнати і врятуватися від дронів-камікадзе

"Вони довго мріяли про дитину". Спогади про подружжя, яке загинуло в Києві від удару дрону-камікадзе

"Вийду на балкон і буду дулі тикати тим безпілотникам". Як Київ оговтується від атаки дронів-камікадзе

На початок