Дмитро Підручний пропустить індивідуальну гонку на ЧС з біатлону. Планується, що він бігтиме одиночну змішану естафету

Дмитро Підручний пропустить індивідуальну гонку на ЧС з біатлону. Планується, що він бігтиме одиночну змішану естафету

Ексклюзивно
Дмитро Підручний пропустить індивідуальну гонку на ЧС з біатлону. Планується, що він бігтиме одиночну змішану естафету
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Ексклюзивна інформація Суспільне Спорт з Обергофа.

Капітан чоловічої збірної України з біатлону Дмитро Підручний не братиме участь в індивідуальній гонці на чемпіонаті світу. Про це повідомив старший тренер чоловічої команди Юрай Санітра в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

31-річний біатлоніст - один з двох в українській команді, хто повністю провів першу частину чемпіонату світу. Він виступив у складі змішаної естафети, а тоді у спринті та гонці переслідування, де фінішував на п'ятому та восьмому місці відповідно. Таку ж насичену програму провів Антон Дудченко.

Після виступу у персьюті Дмитро Підручний припускав, що пропустить індивідуальну гонку - найдовшу дистанцію у програмі чемпіонату світу (20 км) - для того, щоб підготуватися до наступних стартів.

"Індивідуальна гонка? Ми про те не задумувалися. Побачимо, що скажуть тренери. Морально я готовий бігти кожну гонку, але, можливо, варто буде пропустити і краще підготуватися до інших гонок. Тим паче, думаю, що у масстарті я заробив місце", - сказав Підручний після гонки в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

Як повідомив в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт Юрай Санітра, Підручний не вийде на старт в індивідуальній гонці.

Натомість тренер збірної України планує заявити Дмитра на наступну гонку в рамках чемпіонату світу - одиночну змішану естафету. Якщо Підручний змагатиметься у цій гонці, то це буде його третій сингл-мікст на чемпіонатах світу: у 2019 році він разом з Анастасією Меркушиною посів п'яте місце у сінглміксті, а у 2020-му - також з Меркушиною - десяте.

Що означає рішення Юрая Санітри щодо стартів Дмитра Підручного?

  • Підручний отримає три повноцінні дні перепочинку між стартами - переслідування та сингл-естафета. Водночас закінчуватиме чемпіонат світу Дмитро трьома гонками за чотири дні: одиночний мікст (четвер, 16 лютого), чоловіча естафета (субота, 18 лютого) та масстарт (неділя, 19 лютого).
  • Відсутність Підручного в індивідуальній гонці означатиме, що можливість стартувати у гонці отримають Артем Тищенко чи Денис Насико. На чемпіонаті світу-2023 ці біатлоністи поки що не стартували.

Дмитро Підручний на чемпіонаті світу: що відомо

  • Упродовж кар'єри здобув одну медаль - "золото" у гонці переслідування на ЧС-2019.
  • Чемпіонат світу-2023 - сьомий у кар'єрі українського біатлоніста. Загалом у його доробку шість фінішів у топ-10 на цьому рівні.
  • Перед чемпіонатом світу-2023 провів лише один особистий старт у сезоні, адже відновлювався після операції та травми - "бронза" у спринті на Кубку IBU. в Обертілліаху.

Чемпіонат світу з біатлону: трансляція

Пряма трансляція усіх гонок чемпіонату світу - на сайті Суспільне Спорт та місцевих каналах Суспільного, а також частина гонок буде доступна на Радіо Промінь. Суспільне Спорт транслюватиме всі гонки на рівні чемпіонату світу з біатлону.

Дивитися біатлон онлайн можна на платформах Суспільного - ексклюзивного транслятора біатлону в Україні.

На початок