Гео Лерос. Досьє

Гео Лерос. Досьє

Гео Лерос. Досьє
Уніан

Народний депутат

Коли народився: 24 квітня 1989 року

Де народився: місто Київ

Кількість скликань в раді: одне (ІХ скликання)

Діяльність

Український режисер, арт-куратор. 

Засновник арт-проекту Art United Us і громадської організації «Сіті-Арт». Створив близько 70 муралів в Україні, деякі роботи визнані найкращими у світі. Був куратором проекту “More than us” від Міністерства інформаційної політики.

Автор першої української книги про вуличне мистецтво Kyiv Street Art. Режисер короткометражного фільму A lifetime older, заснованого на реальних подіях. У стрічці йдеться про Героя АТО, вчителя-медика. Режисер низки відеокліпів для українських артистів.

Володар премії Best short film Міжнародного Фестивалю в Калькутті за фільм A lifetime older, володар премії «Чудовий короткий документальний фільм» (англ. Excellent Short Documentary) Міжнародного кінофестивалю в Сан-Франциско.

Скандали

В рамках проекту “More than us” від Міністерства інформаційної політики, а саме привіз митців, які намалювали 8 муралів. Для цього з державного бюджету було виділено 3.6 млн гривень, але виявилось, що закордонні митці малювали їх безкоштовно. 

"Плівки Єрмака"

Наприкінці березня 2020 року Гео Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких чоловік, схожий на брата глави ОПУ Андрія Єрмака, проводить переговори про працевлаштування неназваних осіб на певні посади в органах влади. Серед запропонованих посад звучали Київська митниця, Міністерство інфраструктури та Укрзалізниця. Також спілкувалися про телеканал "Україна" та Національний комплекс "Експоцентр України".

Сам Єрмак заявив, що подасть заяви до СБУ та ДБР щодо розповсюдженого відео з його братом. Пізніше журналісти-розслідувачі встановили деяких фігурантів записів. На записах, окрім Дениса Єрмака, є його помічник та людина, яка знімала відео.

2 червня 2020 року Вищій антикорупційний суд України зобов'язав Національне антикорупційне бюро зобов'язали розпочати розслідування щодо брата голови Офісу президента Андрія Єрмака.

Декларації: 2018 рік

На початок