У Зборові люди зібралися на віче: хочуть, щоб їхній район приєднали до Тернопільського

У Зборові люди зібралися на віче: хочуть, щоб їхній район приєднали до Тернопільського

У Зборові люди зібралися на віче: хочуть, щоб їхній район приєднали до Тернопільського
Суспільне Тернопіль

Жителі Зборівського району зібралися на віче. Люди, які прийшли, проти того, щоб після завершення децентралізації їхній район приєднали до Бережанського. Хочуть бути з Тернопільським. Про це повідомила учасниця віче Марія Фір.

У Зборові люди зібралися на віче: хочуть, щоб їхній район приєднали до Тернопільського
У Зборові люди зібралися на віче. Суспільне Тернопіль

Віче відбувалося на площі Тараса Шевченка в Зборові. На нього прийшли жителі Зборова та навколишніх сіл. Вони розповіли чому проти приєднання до Бережанського району.

"Вважаю, що тільки Тернопільський р-н. На мою думку, дорога до Бережан, то є дорога назад. Ми спокон віку привикли до Тернополя: в магазини, в лікарні. А Бережани, то є щось таке глухе і відстале для нас. Навіть як показували лікарню в Бережанах, там страшні коридори обсипані. Подивіться на нашу лікарню", - аргументує жителька села Калинівка Зборівського району Марія Фір.

"Я хочу жити в Зборівському р-ні, який буде належати до Тернопільського району. По тій простій причині, що я часто їжджу за кермом, я водій, і їхати через Козову чи на Бережани по кам'яній дорозі - там просто можуть повилітати пломби з зубів і колеса", - каже мешканець Зборівського району Павло Чорнобай.

Голова Зборівської об’єднаної територіальної громади Руслан Максимів провів опитування серед жителів своєї громади, до якого району вони хочуть приєднатися:

"3 трьох тисяч людей за Тернопільський і 25 людей за Бережанський. Я думаю тут більше не має про що говорити".

У Зборові люди зібралися на віче: хочуть, щоб їхній район приєднали до Тернопільського
Люди протестують проти приєднання їхнього району до Бережанського. Суспільне Тернопіль

Голова сусідньої Залозецької громади Зборівського району розповів, якщо на Терпопільщині буде 4 райони, то його громаду приєднають до Кременецького району.

На віче приїхали також голови Козівської, Теребовлянської, Підгаєцької та Монастириської районних рад.

Суспільне звернулося за коментарем до заступника голови облдержадміністрації Олега Валова. Він прокоментував цю акцію так:

"Маємо сьогодні резонанс по Зборову, хоча я більше розумію, що це політичний процес, ніж якесь логічне розуміння. Тому що логіка - це лише те, що Зборів має добре сполучення з Тернополем. Це 37 кілометрів доброї дороги. Далі ніхто не хоче розбиратися в розумінні всіх інших процесів. Сьогодні якщо брати відстань між Бережанами і Зборовом – це теж 35 км".

За словами Олега Валова, зважати треба не на якість дороги до Тернополя та до Бережан, а який відсоток представництва буде мати 30-тисячна громада зборівчан в 600-тисячному окрузі Тернопільського району і яке в 150-тисячному окрузі бережанців.

Також 42-є жителів ще одного райцентру - Теребовлі підписали звернення залишити Теребовлю районним центром і не розділяти район, - повідомив член національної спілки художників з Теребовлі Микола Шевчук. За його словами, звернення відправили до Кабміну, комітетів з питань організації державної влади і розвитку громад, Тернопільської обласної ради та облдержадміністрації, а також Теребовлянської міськради.

Заступник голови облдержадміністрації Олег Валов розповів, що згідно із варіантом поділу на 4 райони – частина Теребовлянського району увійде до Тернопільського, а інша – до Бережанського. Якщо районів буде 3 – Теребовлянський увійде до складу Тернопільського.

На Тернопільщині в жовтні з 17-ти районів має залишитися 3 або 4, - розповів заступник голови облдержадміністрації Олег Валов. За його словами, зараз Кабмін розглядає два варіанти формування районів області. У першому йдеться про три райони - Кременецький, Тернопільський та Чортківський. У другому про чотири - Кременецький, Бережанський, Тернопільський та Чортківський. Його запропонувала Тернопільська облдержадміністрація.

Такий перерозподіл мають зробити відповідно до реформи адміністративно-територіального устрою, згідно з якою в Україні з майже 500-сот районів має залишитися близько 100.

Що відомо:

П'ятдесят п'ять ОТГ має бути на Тернопільщині за планом формування територій, який затвердив Кабмін.

На початок