Мешканців Київщини попередили про можливий підйом рівня води в Десні

Мешканців Київщини попередили про можливий підйом рівня води в Десні

Мешканців Київщини попередили про можливий підйом рівня води в Десні
Фото: УНІАН

Мешканцям Київської області повідомили про можливий підйом води на річці Десна у найближчі кілька днів і пов’язане з цим підтоплення.

Про це йдеться у гідрологічному попередженні Українського гідрометцентру.

Як інформують синоптики, 10-13 лютого через льодові затори на пригирловій ділянці Десни (Броварський район, Київська обл.) можливі різкі коливання рівнів води на 0,1-0,6 м за добу. У цьому зв’язку прогнозують подальше затоплення заплави нижче поста Літки, ймовірне початкове затоплення лівого берега заплави біля с. Літки. Оголошено І рівень небезпеки — жовтий.

Що відомо

На початку лютого на річці Десна вже ліквідовували льодові затори, щоб уникнути підтоплення прибережних територій. Піротехніки ДСНС розбивали нагромадження криги з допомогою вибухівки.

У Київській області 21 січня через льодовий затор на р. Десна спостерігався підйом води в районах населених пунктів Зазим’я, Пухівка та Рожни. Зафіксовано підтоплення близько 20 домогосподарств. У регіоні створено штаб для ліквідації події.

У ніч проти 21 січня киян попередили про підрив криги на річці Десна на Київщині. Зранку 21 січня жителям Київщини знову повідомили про планові вибухи у зв'язку з підривом льоду на річці Десна в районі сіл Погреби та Зазим'я.

На ранок 22 січня внаслідок проведених підривних робіт рівень води в Десні почав знижуватись.

Читайте також

У Києві погіршилась якісь повітря — КМДА

На початок