"Шкода довкіллю, але альтернативи немає". На Кіровоградщині немає даних, чи змінилась якість повітря через генератори

"Шкода довкіллю, але альтернативи немає". На Кіровоградщині немає даних, чи змінилась якість повітря через генератори

"Шкода довкіллю, але альтернативи немає". На Кіровоградщині немає даних, чи змінилась якість повітря через генератори
фото Суспільне Кропивницький

В Кіровоградській області немає даних, як змінилась якість повітря через використання генераторів і скільки їх працює в області від початку обстрілів енергосистеми України. Про це розповів Суспільному директор обласного департаменту екології В’ячеслав Дубровський: "Це є шкода довкіллю, повітрю, нам. Але на разі в нас немає альтернативи"

Бензинові та дизельні генератори з двигунами внутрішнього згорання забруднюють повітря і впливають на здоров’я людей – говорить речниця Держпродспоживслужби в області Альона Притула.

"В атмосферне повітря викидається оксид вуглецю, тобто чадний газ, сажа, діоксиди сірки та азоту, дрібнодиспенсерний пил. Вдихання їх негативно впливає на роботу мозку та нервової системи, призводить до розвитку хронічних захворювань. Від викидів, що утворюються від роботи генераторів, можуть страждати люди з респіраторними захворюваннями, астмою, серцевими захворюваннями".

Для розміщення генераторів є правила: він повинен бути на відкритому повітрі. Відстань до найближчої споруди – стіни, вікна чи дверей має бути не менше шести метрів. Не можна встановлювати генератор у приміщенні чи на балконі. Це може призвести до отруєння чадним газом.

"Я до цього спокійно ставлюсь, — говорить кропивничанка Людмила Плохотніченко. — Це таке, якось переживемо, ми ж не задихаємось".

Принцип роботи генератора директор департаменту екології В'ячеслав Дубровський порівняв з автомобілем: "Один бензиновий генератор споживає на один кіловат потужності майже 300 грамів на годину бензину. Якщо це дизельний, то — 200 грамів".

До повномасштабного вторгнення Росії для роботи генератора підприємство мало отримати дозвіл і сплачувати податок на забруднення повітря. Під час воєнного стану умови змінилися – генератори можна використовувати без спеціальних дозволів, це стосується тих пристроїв, які встановлені після 24 лютого.

Зміни до законодавства щодо відсутності дозволів діятимуть під час воєнного стану і протягом шести місяців після його скасування.

Читайте також

  • Кропивничанці повернули майже 27 тисяч гривень за куплений несправний генератор
  • У Кропивницькому готують проєкт будівництва додаткових електромереж для теплових котелень
  • Заплатили півтора мільйона гривень. На Кіровоградщині прокуратура перевіряє закупівлю генераторів для шкіл і дитсадків
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок